TYP: a1

Puchar Europy w żeglarstwie - Miarczyński i Klepacka na prowadzeniu

czwartek, 22 maja 2014
Informacja prasowa PZŻ
RS X
Fot. archiwum PZŻ
Drugiego dnia regat Delta Lloyd Reagatta zaliczanych do EUROSAF Champions Cup świetnie znów spisała się kadra Energa Sailing Team Poland.

Wśród panów króluje Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Polak po pięciu wyścigach pozostaje liderem. Drugiego dnia zdecydowanie przyspieszył Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk). Reprezentant Energa Sailing Team Poland wygrał oba środowe wyścigi i wskoczył na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. „Po udanym początku sezonu warto było zobaczyć jak wygląda sytuacja z tyłu naszej stawki – żartował Piotr Myszka po rezultatach pierwszego dnia, kiedy żeglował za czołówką – Teraz biorę się jednak ostro do pracy”.

Naszych mistrzów rozdziela inny wielki specjalista od klasy RS:X mistrz olimpijski Dorian Van Risselberge. Holender na swoich wodach bardzo chce pokazać swoją klasę. Polacy się nie dają. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) jest szósty.

Sprawa zwycięstwa wśród kobiet będzie zapewne polską rozgrywką, bo nasze reprezentantki rządzą i dzielą w Medemblik. Po dobrym początku Mai Dziarnowskiej (SKŻ Ergo Hestia Sopot), która po pierwszym dniu była liderką, do solidnej pracy wzięła się nasza brązowa medalistka z Londynu – Zofia Klepacka (YKP Warszawa). Polka w znakomitym stylu wygrała czwarty wyścig regat, a później była piąta. To wystarczyło, aby zmienić Maję na pierwszej pozycji klasyfikacji generalnej. Maja jest wiceliderką; „Na wodzie walczymy na całego. Każda chce wygrać – opisuje wewnątrz kadrową rywalizację Maja Dziarnowska z Energa Sailing Team Poland – nasze przyjaźnie zaczynają się po powrocie na brzeg”. Czwarte miejsce zajmuje Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot), dobrze radzi sobie też Kamila Smektała (YKP Warszawa), która jest szósta. Hanna Zembrzuska (CŻ Szczecin) jest dziewiąta.

Dobry występ zanotowała dziś także nasza załoga w klasie 49er. Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) wygrali czwarty wyścig i w klasyfikacji generalnej zajmują piąte miejsce. Dziesiąte wśród załóg klasy 470 są Agnieszka Skrzypulec i Natalia Wójcik (SEJK Pogoń Szczecin).


Oficjalna strona regat: http://www.deltalloydregatta.org
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942