TYP: a1

Pomorze na morze - odsłona czwarta

poniedziałek, 15 września 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
Dzisiaj (tj. 15 września) o godz. 8 ruszyła czwarta edycja projektu „Pomorze na morze”. Dzięki temu kolejne kilkaset dzieci z terenu województwa pomorskiego skorzysta z programu edukacyjnego przygotowanego przez Pomorski Związek Żeglarski.

Pomorze na morze
Uczestnicy pierwszego rejsu czwartej edycji projektu „Pomorze na morze” – dzieci ze szkół podstawowych nr 8 i 11 z Tczewa | Fot. Patrycja Spytek

Akcja potrwa przez cały tydzień - do 19 września. Do Gdyni przyjeżdżać będą dzieci i młodzież ze szkół z terenu miasta Tczewa, Wejherowa, Kartuz, gminy Pruszcz Gdański, Szemud i Cedry Wielkie. W sumie będzie ich ponad 500.

Cztery razy dziennie, na pokładzie żaglowca „Zawisza Czarny”, 30-osobowe grupy wyruszać będą w dwugodzinne rejsy po Zatoce Gdańskiej, w trakcie których zapoznają się z tajnikami pływania pod żaglami.

Ale to nie koniec morskich atrakcji. Po zejściu na ląd uczestnicy projektu zwiedzą jeszcze wystawę poświęconą admirałowi Józefowi Unrugowi oraz obejrzą film dokumentalny o kapitanie Kazimierzu Jurkiewiczu.

Nie obędzie się bez nagród-niespodzianek, a na zakończenie swojego pobytu w Gdyni dzieci dostaną specjalne certyfikaty potwierdzające ich udział w akcji.

„Pomorze na morze” to projekt PoZŻ, którego celem jest edukacja żeglarska i morska dzieci i młodzieży z terenu Pomorza i nie tylko. Do tej pory odbyły się trzy jego edycje. Udział w nich wzięło ponad półtorej tysiąca osób.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2
popularne artykuły

Kalendarium: 30 September

W stoczni Mag Ocean zwodowano trimaran "Bonduelle".
sobota, 30 września 2000
W Gdyni kończy rejs żaglowiec "Dar Pomorza", który pod polską banderą pływał 51 lat; obecnie pełni funkcję statku-muzeum.
środa, 30 września 1981