TYP: a1

Pomorze na morze - odsłona czwarta

poniedziałek, 15 września 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
Dzisiaj (tj. 15 września) o godz. 8 ruszyła czwarta edycja projektu „Pomorze na morze”. Dzięki temu kolejne kilkaset dzieci z terenu województwa pomorskiego skorzysta z programu edukacyjnego przygotowanego przez Pomorski Związek Żeglarski.

Pomorze na morze
Uczestnicy pierwszego rejsu czwartej edycji projektu „Pomorze na morze” – dzieci ze szkół podstawowych nr 8 i 11 z Tczewa | Fot. Patrycja Spytek

Akcja potrwa przez cały tydzień - do 19 września. Do Gdyni przyjeżdżać będą dzieci i młodzież ze szkół z terenu miasta Tczewa, Wejherowa, Kartuz, gminy Pruszcz Gdański, Szemud i Cedry Wielkie. W sumie będzie ich ponad 500.

Cztery razy dziennie, na pokładzie żaglowca „Zawisza Czarny”, 30-osobowe grupy wyruszać będą w dwugodzinne rejsy po Zatoce Gdańskiej, w trakcie których zapoznają się z tajnikami pływania pod żaglami.

Ale to nie koniec morskich atrakcji. Po zejściu na ląd uczestnicy projektu zwiedzą jeszcze wystawę poświęconą admirałowi Józefowi Unrugowi oraz obejrzą film dokumentalny o kapitanie Kazimierzu Jurkiewiczu.

Nie obędzie się bez nagród-niespodzianek, a na zakończenie swojego pobytu w Gdyni dzieci dostaną specjalne certyfikaty potwierdzające ich udział w akcji.

„Pomorze na morze” to projekt PoZŻ, którego celem jest edukacja żeglarska i morska dzieci i młodzieży z terenu Pomorza i nie tylko. Do tej pory odbyły się trzy jego edycje. Udział w nich wzięło ponad półtorej tysiąca osób.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 July

Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.
piątek, 6 lipca 1877