Mistrzostwa Polski Katamaranów 2018 za nami

poniedziałek, 10 września 2018
Informacja prasowa/UKS Navigo

W dniach 07-09 września odbyły się w Sopocie Mistrzostwa Polski Katamaranów dla klas A, F-18 i Open. W ciągu 3 dni regat odbyło się 5 wyścigów up and down w osobnych startach dla każdej klasy.

[t][/t] [s]Fot. Rafał Czepułkowski FotoSurf[/s]

Na starcie stanęło 70 zawodników. Pomimo bardzo trudnych warunków wiatrowych – brak wiatru w piątek, zmienny wiatr o sile od 1 do 10 m/s w sobotę i bardzo słaby wiatr w niedzielę, Komisja Regatowa przeprowadziła 5 ważnych wyścigów.

W klasie A startowało 18 zawodników, rywalizacja trwała do ostatniego wyścigu. Pierwsze miejsce zdecydowanie wywalczył Maciej Żarnowski – wicemistrz Europy 2018 katamaranów A-class. Drugie miejsce zajął Jacek Noetzel, a trzecie miejsce (na remisie punktowym z Jackiem) zdobył Marcin Badzio. Wszyscy z UKS NAVIGO.

W kategorii A-class CLASSIC pierwsze miejsce zajął Marek Żebrowski (UKS NAVIGO) - tegoroczny mistrz Europy CLASSIC, drugie – Kacper Wysocki (YK Stal Gdynia), trzecie – Ewa Górska (UKS NAVIGO).

Pierwsze miejsce w kategorii Junior zdobył Kacper Wysocki (YK Stal Gdynia), w klasie Master zwyciężył Jacek Noetzel (UKS NAVIGO), w klasie Grand Master – Jarosław Bętkowski (RJKP Poznań), kategorię kobiet reprezentowała Ewa Górska (UKS NAVIGO).

W Formule 18 zwyciężyli Krzysztof Bassak i Piotr Siciński (YKP Warszawa). Drugie miejsce zajęli Michał Surowiec i Daniel Dołęga (UKS NAVIGO), trzecie miejsce zajęli Łukasz Wroczyński i Rafał Schleifer (UKS NAVIGO).

W kategorii OPEN startowało 21 katamaranów. Klasyfikacja odbywała się wg przelicznika Texel. Bezkonkurencyjnie zwyciężyli Tymoteusz Bendyk i Anna Świtajska (UKS NAVIGO) na olimpijskim katamaranie Nacra 17, drugie miejsce zajęła załoga Maja Niemira i Oskar Niemira (UKS NAVIGO),  trzecie – Zuzanna Szadziul, Szymon Cierzan (UKS NAVIGO). W kategorii MŁODZIEŻ OPEN kolejność na podium była następująca: Maja Niemira i Oskar Niemira (UKS NAVIGO), Zuzanna Szadziul, Szymon Cierzan (UKS NAVIGO), Tymoteusz Cierzan, Mikołaj Chłopek (UKS NAVIGO).

Organizatorem Mistrzostw Polski Katamaranów był Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO. Regaty odbyły się pod patronatem Miasta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. Pysznego łososia na grilla ufundowała firma ALMAR.

Zapraszamy na następne regaty do Sopotu w dniach 22-23 września br. Będą to regaty katamaranów o Puchar UKS NAVIGO.