TYP: a1

Kolejne pokazy relacji z wyprawy do granic wiecznego lodu

wtorek, 12 listopada 2013
Informacja prasowa
Zapraszamy na kolejne pokazy w cyklu relacji z rekordowej wyprawy Sekstant Expedition – Rosyjska Arktyka 2013!

Najbliższy pokaz odbędzie się już w sobotę, 16 listopada w Łodzi, w ramach programu tegorocznych Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW. Na kolejny zapraszamy we wtorek 26 listopada do Warszawy, gdzie spotkanie z kpt. Maciejem Sodkiewiczem organizują Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster i Tawerna Korsarz.


Pokazy poprowadzi kpt. Maciej Sodkiewicz, który opowie o wyprawie wgłąb Rosyjskiej Arktyki. Zobaczymy niesamowite zdjęcia dzikiej przyrody i unikalnych krajobrazów Ziemi Franciszka Józefa, zobaczymy białe masywy gór lodowych i posłuchamy o tym, co działo się po drodze i jak udało się dotrzeć aż tak daleko. Zapraszamy na relację z miejsca, gdzie kończy się woda, a zaczyna wieczny lód.

Arktyczna wyprawa rozpoczęła się 2 czerwca w Gdyni. Trwała 111 dni, w trakcie których jacht Barlovento II pokonał 8 tysięcy mil morskich. W wyprawie wzięło udział 41 uczestników w wieku od 19 do 68 lat. Prawie połowę ekipy Sekstant Expedition stanowiły kobiety.

W trakcie wyprawy jacht Barlovento II przekroczył 82 stopień szerokości geograficznej północnej, zostawiając za rufą najbardziej na północ wysunięty skrawek lądu na szelfie kontynentalnym Europy. Jacht dotarł do szerokości 82° 10,554 N, osiągając pozycję północną rekordową dla jachtu pod polską banderą.

TERMINY SPOTKAŃ:
  • Sobota, 16 listopada, g. 16.00, ŁÓDŹ, Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW, Expo-Łódź al. Politechniki 4 Łódź, scena główna
  • Wtorek, 26 listopada, g. 19.00, WARSZAWA, Spotkania Stowarzyszenia Samoster i Tawerny Korsarz "Żeglarskie Wtorki", Tawerna Korsarz ul. Gostyńska 45 Warszawa
SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE WYPRAWY

www.rosyjsja-arktyka.pl
wyprawa@rosyjska-arktyka.pl
+48 881 631 012

PATRONAT

Wyprawa objęta była honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, patronatem Polskiego Związku Żeglarskiego, Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Bogusława Witkowskiego.

Patronat medialny nad wyprawą objął Magazyn National Geographic Traveler a także Magazyn Żagle i portal Żagle.com.pl.

Ponadto wyprawę wsparły media żeglarskie: Magazyn Wiatr, Sailbook.pl, Sail Portal, Tawerna Skipperów i portal Sail News, a także wiele mediów turystycznych i regionalnych. Koordynację rejsu i wsparcie brzegowe organizowała Szkoła Żeglarstwa Sekstant.

PARTNERZY WYPRAWY

Aquarius, Epontony, Yamaha, Decathlon, Pezal, NavSim, Kevisport, Marine Pool, Makanu, Crewsaver, Sail Service, RusArc, APB, April Foto.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 2 March

Wręczono nagrody kolejnej edycji "Rejsu Roku": I nagrodę otrzymali kpt. Jacek Wacławski i kpt. Tadeusz Natanek.
piątek, 2 marca 2007
W Gdyni zmarła Teresa Remiszewska, w początkowym okresie swej kariery żeglarskiej szkoliła i prowadziła rejsy z żeglarzami z Krakowa, uznanie światka żeglarskiego zdobyła po starcie w regatach OSTAR 72 na jachcie "Komodor".
sobota, 2 marca 2002
W Marsylii kończy regaty (po oficjalnym zamknięciu linii mety) "Warta Polpharma" pod dowództwem Kapitana Romana Paszke.
piątek, 2 marca 2001
Na południowym Atlantyku podczas regat BOC zaginął Harry Mitchell żeglujący na jachcie "Horatio Hornblower", uczestnik okołoziemskich regat w 1986 r., uczestnik regat OSTAR w latach 1976, 1992.
czwartek, 2 marca 1995
W Auckland szwajcarski "Team Allighi" wygrywa 5:0 finał Pucharu Ameryki z "Team New Zealand".
niedziela, 2 marca 2003
Urodziła się Noami James, pierwsza kobieta, która opłynęła świat wokół trzech przylądków.
środa, 2 marca 1949
Urodził się Janusz Zbierajewski, znany polski żeglarz morski, kapitan wielu znaczących rejsów w historii polskiego żeglarstwa.
poniedziałek, 2 marca 1942