TYP: a1

Kolejne pokazy relacji z wyprawy do granic wiecznego lodu

wtorek, 12 listopada 2013
Informacja prasowa
Zapraszamy na kolejne pokazy w cyklu relacji z rekordowej wyprawy Sekstant Expedition – Rosyjska Arktyka 2013!

Najbliższy pokaz odbędzie się już w sobotę, 16 listopada w Łodzi, w ramach programu tegorocznych Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW. Na kolejny zapraszamy we wtorek 26 listopada do Warszawy, gdzie spotkanie z kpt. Maciejem Sodkiewiczem organizują Stowarzyszenie Żeglarskie Samoster i Tawerna Korsarz.


Pokazy poprowadzi kpt. Maciej Sodkiewicz, który opowie o wyprawie wgłąb Rosyjskiej Arktyki. Zobaczymy niesamowite zdjęcia dzikiej przyrody i unikalnych krajobrazów Ziemi Franciszka Józefa, zobaczymy białe masywy gór lodowych i posłuchamy o tym, co działo się po drodze i jak udało się dotrzeć aż tak daleko. Zapraszamy na relację z miejsca, gdzie kończy się woda, a zaczyna wieczny lód.

Arktyczna wyprawa rozpoczęła się 2 czerwca w Gdyni. Trwała 111 dni, w trakcie których jacht Barlovento II pokonał 8 tysięcy mil morskich. W wyprawie wzięło udział 41 uczestników w wieku od 19 do 68 lat. Prawie połowę ekipy Sekstant Expedition stanowiły kobiety.

W trakcie wyprawy jacht Barlovento II przekroczył 82 stopień szerokości geograficznej północnej, zostawiając za rufą najbardziej na północ wysunięty skrawek lądu na szelfie kontynentalnym Europy. Jacht dotarł do szerokości 82° 10,554 N, osiągając pozycję północną rekordową dla jachtu pod polską banderą.

TERMINY SPOTKAŃ:
  • Sobota, 16 listopada, g. 16.00, ŁÓDŹ, Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych BOATSHOW, Expo-Łódź al. Politechniki 4 Łódź, scena główna
  • Wtorek, 26 listopada, g. 19.00, WARSZAWA, Spotkania Stowarzyszenia Samoster i Tawerny Korsarz "Żeglarskie Wtorki", Tawerna Korsarz ul. Gostyńska 45 Warszawa
SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE WYPRAWY

www.rosyjsja-arktyka.pl
wyprawa@rosyjska-arktyka.pl
+48 881 631 012

PATRONAT

Wyprawa objęta była honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, patronatem Polskiego Związku Żeglarskiego, Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Bogusława Witkowskiego.

Patronat medialny nad wyprawą objął Magazyn National Geographic Traveler a także Magazyn Żagle i portal Żagle.com.pl.

Ponadto wyprawę wsparły media żeglarskie: Magazyn Wiatr, Sailbook.pl, Sail Portal, Tawerna Skipperów i portal Sail News, a także wiele mediów turystycznych i regionalnych. Koordynację rejsu i wsparcie brzegowe organizowała Szkoła Żeglarstwa Sekstant.

PARTNERZY WYPRAWY

Aquarius, Epontony, Yamaha, Decathlon, Pezal, NavSim, Kevisport, Marine Pool, Makanu, Crewsaver, Sail Service, RusArc, APB, April Foto.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956