TYP: a1

Fundacja Kubryk na Boatshow w Łodzi

czwartek, 14 listopada 2013
Fundacja Kubryk
Już w najbliższy weekend (15-17 listopada) odbędzie się Łodzi Boatshow czyli XV Targi Żeglarstwa i Sportów Wodnych. Poza tym co oferują wystawcy będzie też okazja do spotkania wielu osób, które aktywnie współpracują lub są zaprzyjaźnione z Fundacją Kubryk:


4 Refy i Keja Pub


Już w piątek o godz. 20 w pubie Keja (ul. Kopernika 46) wystąpią Cztery Refy.

Mała Mi i Zew Oceanu

W sobotę o godz. 1030 szczególnie polecamy prelekcję Szymona Kuczyńskiego pt. „Łupinką przez Atlantyk” – jak przygotować jacht (i siebie) do oceanicznej podróży". Szymon to młody człowiek z pięknymi marzeniami, które potrafi spełniać w wielkim stylu na maleńkim jachcie. Wspólnie z nie mniej zdeterminowaną do realizacji marzeń Brożką w mieszkaniu zbudowali sobie pięciometrowy jacht, którym Szymon samotnie przepłynął ocean. Jakby tego było mało zwiedził z Brożką Karaiby po czym ponownie tym razem wspólnie przepłynęli wielką wodę. Ale na tym nie poprzestają. Na targach zdradzą jakie mają kolejne plany. A ja już dziś zdradzę, że umawiamy się z Brożką i Szymonem na kolejną edycję „Opowieści i pieśni z kubryku i wacht”. To dopiero za jakiś czas więc najpierw posłuchajcie Szymona na Boatshow.

Andrzej Radomiński, Dominik Życki i Polonez Cup


Czy pamiętacie styczniowe „Opowieści i pieśni …” z Andrzejem Radomińskim? W sobotę Andrzej znów zawita do Łodzi i opowie o rejsach oceanicznych z udziałem polskich żeglarzy. Nie zapomni zapewne o Kazimierzu „Kubie” Jaworskim a jeśli już o nim mowa to polecamy stoisko targowe Polonez Cup. Historia Bałtyckich Regat o Puchar Poloneza jest ściśle związana z tym wspaniałym żeglarzem o czym chętnie, każdemu kto odwiedzi stoisko, opowie ich główny organizator Krzysztof Krygier. Andrzej Radomiński pokaże się na scenie pomiędzy godz. 1400 a 1445, w tym czasie będzie także okazja posłuchać kolejnego wielkiego regatowca Dominika Życkiego, który opowie o historii żeglarstwa sportowego.

Radio Łódź i Joter-Music

Przez cały czas na targach będzie też możliwość odwiedzić stoisko Radia Łódź, które zawsze pomaga nam w organizowaniu „Kubryku” i „Opowieści i pieśni”. Warto też odwiedzić stoisko Joter-Music, które na pewno będzie dobrze zaopatrzone w płyty z muzyką żeglarską w tym najnowszy album „Cztery Refy live w Radio Łódź”. Płyta ta będzie też promowana na kolejnym koncercie zespołu, który rozpocznie się w targowej tawernie w sobotę po godz. 1800. Wcześniej w tej samej tawernie, prowadzonej gościnnie przez Gniazdo Piratów, wystąpi Flash Creep!

Do zobaczenia na targach i imprezach towarzyszących

Tomek Marasek
Fundacja Kubryk

PS: Program targów i imprez towarzyszących: http://www.boatshow.pl/index.php?mod=page&id=548
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 July

Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.
piątek, 6 lipca 1877