TYP: a1

Dni Morza - Sail Szczecin 2011 - znamy szczegóły

wtorek, 15 lutego 2011
Weronika Morys
Fot. Bruno Girin
Fot. Bruno Girin, www.flickr.com
W drugi weekend czerwca po raz 64. odbędzie się impreza z cyklu Dni Morza - Sail Szczecin. Jest to największa impreza plenerowa w Szczecinie - zeszłoroczne wydarzenie zgromadziło na Wałach Chrobrego i Łasztowni ponad 100 tys. osób. Do Szczecina zawitało wtedy ponad 150 jednostek.


Tegoroczna impreza zapowiada się bardzo ciekawie. Zgodnie z zapowiedziami organizatorów na 15-metrowej scenie na wodzie ma wystąpić zagraniczna gwiazda (jaka - jeszcze nie wiadomo), odbędzie się pokaz fajerwerków oraz występy grup szantowych i folkowych na Łasztowni. Do Szczecina przypłynie 30 wielkich żaglowców. Na zakończenie imprezy zaplanowany jest koncert finałowy pod nazwą Sail Szczecin - Płyńmy do Szczecina. W programie nie zabraknie też atrakcji dla dzieci - między innymi przygotowanych specjalnie dla nich koncertów szantowych.

Koszt tegorocznych Dni Morza Sail Szczecin to około 2,5 miliona złotych. Na promocję imprezy miasto wyda 300 tysięcy złotych.

Źródło: www.radio.szczecin.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972