TYP: a1

Zapraszamy na Dni Morza - Sail Szczecin 2011

poniedziałek, 6 czerwca 2011
Już w najbliższy weekend (10 – 12 czerwca) stolica Pomorza Zachodniego stanie się również stolicą wyjątkowej zabawy. Potężna dawka energetycznej muzyki w wykonaniu Safri Duo, folkowo-rockowe brzmienie prosto ze Skandynawii, rejsy historycznymi jednostkami, okręty marynarki wojennej i pokazy fajerwerków to zaledwie część atrakcji Dni Morza – Sail Szczecin 2011.

Przy Wałach Chrobrego i Łasztowni jak co roku zacumują żaglowce, oldtimery, jachty i okręty marynarki wojennej. Do Szczecina zawiną m.in. Dar Młodzieży, Sedov i ORP Toruń. Będzie je można nie tylko podziwiać z lądu, ale również zwiedzać. Wszyscy chętni będą mogli również udać się w rejs po Odrze takimi jednostkami jak Baltic Beauty, Wytske Eelkje, Zjawa czy Zawisza Czarny.

Dniom Morza, w związku ze zbliżającym się przejęciem przez Polskę prezydencji w Radzie UE, przyświecać będzie hasło „Nasza Europa”. Na Wałach Chrobrego, oprócz tradycyjnej Alei Artystów i Jarmarku Rozmaitości, znajdzie się również specjalna strefa poświęcona kulturze, tradycji i zwyczajów państw Europy – Aleja Europejska. W koncercie folkowym „Wokół Bałtyku” wezmą udział zespoły z Polski, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii. Specjalny koncert „Na Bursztynowym Szlaku” przygotowali także Filharmonicy Szczecińscy, a w Muzeum Narodowym otwarta zostanie wystawa „Bursztyn – Złoto Bałtyku”.

Główną gwiazda będzie duńska formacja Safri Duo. Wybór zespołu nie jest przypadkowy. To nie tylko potężna dawka energetycznej muzyki, ale również artyści z Dani – państwa, które przejmie prezydencję w Unii Europejskiej tuż po Polsce. Artyści w swoich utworach wykorzystują elementy różnych stylów muzycznych: włoską operę, afrykańskie chóry, europejski folk, a nawet duński trash metal. Piosenki Safri Duo osiągnęły szczyty list przebojów, zespół zdobył także wiele nagród i wyróżnień. Z pewnością usłyszymy takie hity, jak „All The People In The World”, „Rise” czy „Samb Adagio”, wobec których nawet najwięksi przeciwnicy tańca nie pozostaną obojętni.

Tradycyjnie w sobotnią noc, tuż po koncercie Safri Duo, niebo nad Wałami Chrobrego rozbłyśnie tysiącami kolorowych fajerwerków. Pokaz dedykowany będzie Polskiej Żegludze Morskiej w 60-lecie powstania firmy.

Miasto dziękuje partnerom tegorocznych Dni Morza – Sail Szczecin 2011: lokalnemu browarowi Bosman, Zarządowi Morskich Portów Szczecin-Świnoujście S.A., Grupie PŻM.

Źródło: dnimorza.szczecin.eu
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972