TYP: a1

BalticSail Gdańsk zwycięzcą plebiscytu internautów na Gdański Produkt Turystyczny 2013

wtorek, 12 lutego 2013
Informacja prasowa
Gdański Zlot Żaglowców zwyciężył z dużą przewagą, uzyskując pięćdziesiąt procent wszystkich głosów! BalticSail Gdańsk - największa międzynarodowa impreza żeglarska Gdańska odbędzie się w tym roku już po raz siedemnasty.

W pierwszym tygodniu lipca nabrzeże Motławy znów zaroi się od masztów najróżniejszych jednostek pływających z Polski i zagranicy.

BalticSail Gdańsk to wydarzenie, którego celem jest promowanie miasta i jego bogatych morskich tradycji. Tak pozytywny odbiór Zlotu Żaglowców jest dowodem na to, jak wiele Gdańsk ma do zaoferowania – mówi Andrzej Trojanowski, dyrektor Biura Prezydenta ds. Sportu. Nagroda Internautów cieszy tym bardziej, że to w dużej mierze właśnie ludzie, którzy co roku, tak licznie uczestniczą w Zlocie i tworzą atmosferę tego wyjątkowego święta żeglarstwa i Gdańska.

W tym roku BalticSail Gdańsk odbędzie się od 4 do 7 lipca.

Podczas nadchodzącej edycji BalticSail Gdańsk na przybyłych gości czekać będzie mnóstwo atrakcji zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna, koncerty, rejsy po Zatoce Gdańskiej czy niedzielna parada żaglowców na Motławie należą do stałych elementów imprezy i cieszą się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców Gdańska i turystów. Jak co roku, organizatorzy szykują także liczne niespodzianki!

Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie internetowej www.balticsail.pl i na portalu Facebook.com/BalticSail.

Spotkajmy się w Gdańsku!

Organizatorem konkursu jest Gdańska Organizacja Turystyczna, a głosowanie odbyło się za pośrednictwem strony www.trojmiasto.gazeta.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 11 August

Zmarł kapitan Henryk Kujawa, konstruktor i współtwórca m.in. jachtów J-140 i J-80 oraz zasłużony członek Jachtklubu Stoczni Gdańskiej
sobota, 11 sierpnia 2018
Na "Iskrze II" podniesiono banderę Polskiej Marynarki Wojennej
środa, 11 sierpnia 1982
W Sztokholmie zbudowano "Vasę", najpotężniejszy okręt Gustawa II Adolfa w tamtym czasie i w tym rejonie. Zaraz po zwodowaniu okręt zatonął; jest dzisiaj eksponowany w Muzeum Okrętu Vasa w Sztokholmie
piątek, 11 sierpnia 1628