TYP: a1

Rejs Boating Rally 2014: Gdańsk - Kaliningrad - Kłajpeda

środa, 7 maja 2014
Informacja prasowa | Adrian Spyra
Związek Miast i Gmin Morskich, współpracując z partnerami z Polski, Litwy oraz Niemiec w ramach "Projektu MARRIAGE - better marina management, harbour network consolidation and water tourism marketing in the southern Baltic rim", organizuje wspólny rejs około 20-30 jachtów z Gdańska przez Królewiec do Kłajpedy, tzw. "Boating Rally".

Spotykając się na Baltic Sail Gdańsk w dniach 3-6 lipca br. uczestnicy będą mieli okazję popłynąć do Królewca, a następnie do Kłajpedy, aby zapoznać się z urokami tych portów. Organizatorzy zapewniają pomoc w załatwieniu formalności wizowych, niezbędnych do zawinięcia do portów rosyjskich oraz pokrywają koszty pobytu w portach i udziału w imprezach towarzyszących.

W celu zgłoszenia oraz uzyskania dalszych informacji prosimy o kontakt na adres: rafal@galinski.eu lub +48 501020248.

W kwestii uzyskania wizy rosyjskiej, poniżej zamieszczamy link, z którym należy się zapoznać: http://gdansk.rusemb.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=232&Itemid=131&lang=pl

Aby wystawić zaproszenie niezbędne do otrzymania wizy, potrzebujemy skan paszportu, adres zamieszkania, informację o miejscu pracy/zatrudnienia. Zaproszenie zostanie wysłane bezpośrednio do konsulatu Rosji, w którym będzie trzeba złożyć dokumenty oraz odebrać wizę (niestety potrzebne będzie dwukrotne stawienie się w konsulacie).

>> Program Boating Rally <<
>> Formularz zgłoszeniowy <<
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956