TYP: a1

Żeglarskie zmagania podczas Baltic Sail Gdańsk 2012

środa, 6 czerwca 2012

Źródło: www.balticsail.pl
Od 5 do 8 lipca trwać będzie XVI edycja Zlotu Żaglowców Baltic Sail Gdańsk. Wczoraj ruszyła sprzedaż biletów na rejsy po Zatoce Gdańskiej.


Każdy kto chce wypłynąć na wody Zatoki Gdańskiej na pokładach jednostek takich jak: Ark, Baltic Star czy Bryza H, już od wczoraj na stronie www.balticsail.pl może dokonać rezerwacji biletu na wybrany rejs. Wszystkie żaglowce zacumują u nabrzeża Motławy i zostaną udostępnione tym, którzy będą chcieli zapoznać się z ich historią i zwyczajami panującymi na morzu. Rejsy odbywać się będą każdego dnia Zlotu w dwóch turach – porannej i popołudniowej.

Swój udział w tegorocznej imprezie potwierdził Zbigniew Gutkowski zdobywca drugiego miejsca w regatach oceanicznych dookoła świata Velux 5 Oceans! Na miłośników żeglarstwa czeka wyjątkowa szansa – we współpracy z magazynem Żagle zrealizowany został konkurs, którego laureaci wejdą w skład załogi jachtu Operon Racing z „Gutkiem” na czele.

Na tym nie koniec atrakcji – w dniach od 6 do 7 lipca, po raz pierwszy w Gdańsku odbędą się regaty Baltic Sail Nations Cup! Jednostki żaglowe z całego świata rywalizować będą w formule match racing o przechodni Bałtycki Puchar Narodów. Gdańsk będzie gospodarzem drugiej edycji Baltic Sail Nations Cup dzięki zwycięstwu teamu Polish Ocean Racing w ubiegłorocznych regatach w ramach Hanse Sail Rostock. Czy trofeum pozostanie w Gdańsku przez kolejny rok? Przekonamy się już 8 lipca.

Najnowsze informacje na temat zlotu będą pojawiać się na bieżąco na stronie www.balticsail.pl i na Facebook/BalticSail

Więcej: www.mosir.gda.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze