TYP: a1

Coraz więcej turystów wybiera Wyspy Kanaryjskie

czwartek, 13 października 2016
Informacja prasowa
Rok 2015 uznawany jest za rekordowy pod względem ilości przybijających do portów Wysp Kanaryjskich turystów. W ciągu dziesięciu lat liczba pasażerów statków wycieczkowych podwoiła się i po raz pierwszy w historii wyniosła ponad dwa miliony. Jest to aż o 14,6 procent więcej w porównaniu do ubiegłego roku.

Teneryfa


Nowoczesna infrastruktura portów, atrakcyjne otoczenie oraz wyjątkowy klimat, uważany za 'najlepszy klimat na świecie', wyróżniają Wyspy Kanaryjskie spośród innych wakacyjnych destynacji. Dowodem na to jest rekordowa liczba pasażerów przybyłych na Archipelag w ubiegłym roku, która wyniosła 2 187 161. Wyspy Kanaryjskie oferują nie tylko wspaniałe warunki, ale również są organizatorem prestiżowych wydarzeń związanych z jachtingiem i sportami wodnymi. Do najistotniejszych należy odbywające się pod koniec września Seatrade Cruise Med – targi, które przyciągnęły ponad 5 000 hobbystów oraz kluczowych przedstawicieli przemysłu jachtowego na świecie.

W odpowiedzi na wzrost znaczenia tego sektora dla Archipelagu, Promotur Turismo de Canarias, jednostka podlegająca Regionalnemu Ministrowi Turystyki, Sportu i Kultury Wysp Kanaryjskich, stworzyła platformę 'Island ahead'. Celem strony jest zaprezentowanie atrakcji, które Archipelag oferuje przybijającym do lądu. Portal dostępny jest w języku hiszpańskim, angielskim oraz niemieckim.

Pod hasłem „zapomnisz o statku” platforma przedstawia wszelkie niezbędne informacje związane z postojem na Wyspach Kanaryjskich, a także prezentuje szczegółowe dane dotyczące wyboru linii rejsowych. Stworzenie microsite jest naturalnym krokiem w obecnej strategii Promotur Turismo de Canaries, mającej na celu promowanie wyjątkowego miejsca wśród pasażerów.

Jesień: szczyt sezonu, więcej pasażerów rejsów wycieczkowych

W 2015 roku do portów La Luz i Las Palmas (Gran Canaria) oraz Santa Cruz de Tenerife przybyło ponad milion pasażerów. Drugie milion zdecydowało się na wybór portów Arrecife na Lanzarote, Santa Cruz de La Palma, Puerto del Rosario na Fuerteventurze, San Sebastián de La Gomera oraz La Estaca na El Hierro.

Archipelag przygotowuje się na szczyt sezonu w tym sektorze, przypadający na najbliższe miesiące. Przewiduje się, że Wyspy Kanaryjskie będą jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez wielu turystów szukających ucieczki przed jesienną aurą. Niewątpliwe pomocna w planowaniu wyjazdu będzie platforma „Islands ahead”, wyszukująca najbliższe rejsy i podpowiadająca najciekawsze atrakcje.

A jest ich na Wyspach całe mnóstwo! Wspinanie się na wulkan, podążanie śladami Kolumba, wypoczywanie na niekończących się plażach, degustowanie wyśmienitych win oraz serów, poznawanie dzieł Césara Manrique i zwiedzanie miejsc będących dziedzictwem kulturowym to tylko niektóre z wyjątkowych atrakcji, dla których tak wielu pasażerów rejsów wycieczkowych wybiera Wyspy Kanaryjskie.

Platforma “Islands ahead” dostępna jest pod adresem: www.islandsahead.com.
Tagi: Wyspy Kanaryjskie, turystyka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 June