TYP: a1

Niezwykła atrakcja dla nurków

poniedziałek, 6 czerwca 2016
Redakcja/MF
Czego to się nie robi, żeby przyciągnąć turystów! Tureckie władze, aby przeciwdziałać skutkom zmniejszonego ruchu turystycznego zdecydowały się na udostępnienie niecodziennej atrakcji dla miłośników nurkowania. To kadłub pasażerskiego Airbusa A300, zatopiony u brzegów miasta Kusadasi.Turecka prowincja Aydin zanotowała w ostatnich miesiącach znaczący spadek liczny turystów. Powodem tego jest głównie obawa przed atakami terrorystycznymi. Dlatego władze prowincji zdecydowały się na stworzenie nietypowej atrakcji. Za 82 tysiące euro od jednej z prywatnych linii lotniczych zakupiono wyeksploatowany samolot i zatopiono go u wybrzeży Kusadasi. Kadłub, który ma 54 metry długości a rozpiętość jego skrzydeł to 44 metry ma być atrakcją dla nurków oraz stanowić „bazę” dla tworzenia się sztucznej rafy.


Operacja zanurzenia 50-metrowego kadłuba trwała ponad 2 godziny i obserwowały ją setki mieszkańców miasta.
Tagi: Turcja, samolot, atrakcja, nurkowanie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 July

Belg Jacques Rogge, w przeszłości znany finnista, uczestnik olimpiady i mistrzostw świata, został wybrany przewodniczącym Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
poniedziałek, 16 lipca 2001
Urodził się Mirek "Kowal" Kowalewski, znany polski szantymen.
sobota, 16 lipca 1955
W pierwszy rejs szkolny wypływa "Dar Pomorza".
środa, 16 lipca 1930
Wyruszył z Portsmouth w rejs dookoła świata Alec Rose na s/y "Lively Lady"; trasa prowadziła wokół Przylądka Dobrej Nadziei, Ocean Indyjski, wokół Przylądka Południowo-Wschodniego (Tasmania), Przylądka Horn, z powrotem do macierzystego portu.
niedziela, 16 lipca 1967
Urodził się Roald Amundsen, słynny norweski badacz polarny (zaginął bez wieści podczas lotu na Spitsbergen, spiesząc na pomoc Nobilemu, którego sterowiec "Italia" uległ katastrofie). Uczestniczył w słynnej wyprawie antarktycznej na statku "Belgica" (1897-
wtorek, 16 lipca 1872