TYP: a1

Barcelona nie chce więcej turystów?

poniedziałek, 30 stycznia 2017
Z mediów/MF

Stolica Katalonii jest jednym z najpopularniejszych miejsc odwiedzanych przez turystów. Nie wszystkim to się jednak podoba. W piątek, 27 stycznia rada miasta w Barcelonie uchwaliła nowe prawo ograniczające ruch turystyczny  - zabraniające otwierania nowych obiektów noclegowych w centrum miasta.

Casa Batllo

By tato grasso - Praca własna (personal work), CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2843564

Według nowej uchwały Barcelonę podzielono na 4 strefy. Największe dotyczyć będą  centrum, w którym nie będzie wolno otwierać nowych obiektów noclegowych, nawet na miejscu tych zamkniętych. Nowe obiekty będą mogły być uruchamiane jedynie na obrzeżach miasta, a liczba licencji na prowadzenie miejsc noclegowych będzie limitowana.  Uregulowany zostanie także proces przyznawania licencji.

Nowa ustawa wywołała oburzenie przedstawicieli katalońskiej branży turystycznej, którzy boja się spadku zysków z tego tytułu (w 2014 z turystyki pochodziło ok. 12 proc. zysków miasta, a w 2016 roku Barcelonę odwiedziło ok. 32 mln osób).
 

Barcelona nie jest jedyna metropolią, dla której liczba turystów jest problemem. Podobnie jest np. w Amsterdamie i Berlinie. Tam wprowadzono m.in. ograniczenia dla korzystających z noclegów za pośrednictwem Airbnb.  Z kolei władze Wenecji chcą podnosić opłaty dla turystów

Tagi: Barcelona, turystyka, Hiszpania, nocleg
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982