TYP: a1

Włoscy żeglarze uratowali psa, który dryfował u wybrzeży Neapolu

czwartek, 5 listopada 2015
z mediów | WM
Grupa włoskich żeglarzy uratowała życie labradorowi, który wypadł z promu i dryfował w odległości ok. 20 Mm od Neapolu. Prawdopobobnie szczeniak spędził w wodzie kilka godzin. Zwierzę było przemarznięte.


Sześć osób z Yacht Clubu Canottieri Savoia żeglowało po Zatoce Neapolitańskiej, kiedy za burtą zauważyli dryfującego psa, który walczył o utrzymanie się na powierzchni. Żeglarze podpłynęli do zwierzęcia i zaczęli je przywoływać. Kiedy szczeniak podpłynął blisko łodzi, został podjęty na pokład, ogrzany i wysuszony.

Po krótkim śledztwie okazało się, że zwierzę wypadło z promu, który płynął z Neapolu na wyspę Ischia. Szczeniak czuje się już dobrze i został oddany swojemu właścicielowi.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 October

Zmarł Bohdan Berggrün, twórca sekcji regatowej Jacht Klubu Stoczni Gdańskiej
poniedziałek, 16 października 2017
Wypłynął z Kołobrzegu s/y "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem w rejs dookoła świata; powrót nastąpił po 20 miesiącach i 20 dniach żeglugi (05.07.1985 roku) po przebyciu 33 840 mil morskich, a trasa wiodła przez Karaiby, Panamę, Australię, Indie, Suez, G
wtorek, 16 października 1984
Odbył się XXVI PZŻ; prezesem został Andrzej Benesz, a sekretarzem generalnym Wiesław Rogala.
wtorek, 16 października 1973
Rozpoczęto regaty kolejnego Pucharu Ameryki; regaty ponownie wygrali Amerykanie, chociaż wyniki regat oprotestowali Anglicy. Dziś ocenia się, że regaty te były jednymi z najbardziej kontrowersyjnych w historii Pucharu.
sobota, 16 października 1971