TYP: a1

Włoscy żeglarze uratowali psa, który dryfował u wybrzeży Neapolu

czwartek, 5 listopada 2015
z mediów | WM
Grupa włoskich żeglarzy uratowała życie labradorowi, który wypadł z promu i dryfował w odległości ok. 20 Mm od Neapolu. Prawdopobobnie szczeniak spędził w wodzie kilka godzin. Zwierzę było przemarznięte.


Sześć osób z Yacht Clubu Canottieri Savoia żeglowało po Zatoce Neapolitańskiej, kiedy za burtą zauważyli dryfującego psa, który walczył o utrzymanie się na powierzchni. Żeglarze podpłynęli do zwierzęcia i zaczęli je przywoływać. Kiedy szczeniak podpłynął blisko łodzi, został podjęty na pokład, ogrzany i wysuszony.

Po krótkim śledztwie okazało się, że zwierzę wypadło z promu, który płynął z Neapolu na wyspę Ischia. Szczeniak czuje się już dobrze i został oddany swojemu właścicielowi.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898