TYP: a1

Włoscy żeglarze uratowali psa, który dryfował u wybrzeży Neapolu

czwartek, 5 listopada 2015
z mediów | WM
Grupa włoskich żeglarzy uratowała życie labradorowi, który wypadł z promu i dryfował w odległości ok. 20 Mm od Neapolu. Prawdopobobnie szczeniak spędził w wodzie kilka godzin. Zwierzę było przemarznięte.


Sześć osób z Yacht Clubu Canottieri Savoia żeglowało po Zatoce Neapolitańskiej, kiedy za burtą zauważyli dryfującego psa, który walczył o utrzymanie się na powierzchni. Żeglarze podpłynęli do zwierzęcia i zaczęli je przywoływać. Kiedy szczeniak podpłynął blisko łodzi, został podjęty na pokład, ogrzany i wysuszony.

Po krótkim śledztwie okazało się, że zwierzę wypadło z promu, który płynął z Neapolu na wyspę Ischia. Szczeniak czuje się już dobrze i został oddany swojemu właścicielowi.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 June

Grant Dalton na "NZ Endeavour" wygrywa w Southampton 6 edycję Whitbread Race.
piątek, 3 czerwca 1994
Na Atlantyku podczas regat Operation Sail tonie żaglowiec "Marques".
niedziela, 3 czerwca 1984
Z Gdyni w rejs na Islandię wyruszył s/y "Opal" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; jacht powrócił do Świnoujścia 17 lipca po przebyciu 3558 Mm.
poniedziałek, 3 czerwca 1968
Wodowanie "Columbii", pierwszego jachtu klasy 12-metrowej, który zdobył Puchar Ameryki.
wtorek, 3 czerwca 1958
Urodził się Marek Szurawski, najwiekszy polski szantymen, dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor artykułów prasowych i książki o szantach i szantymenach.
czwartek, 3 czerwca 1948
Z Wysp Kanaryjskich wyruszył w podróż na kajaku Franz Romer; dotarł do Antyli po 88 dniach spedzonych na morzu. Zaginął na morzu w próbie przejścia następnego etapu z Antyli do Nowego Jorku.
niedziela, 3 czerwca 1928