TYP: a1

Rozbitek oskarżony o kanibalizm

czwartek, 17 grudnia 2015
z mediów | JM
Rybak, który przetrwał na oceanie 15 miesięcy, został pozwany z powodu rzekomego kanibalizmu. Oskarżenie wniosła rodzina kolegi rozbitka, który który znajdował się z nim na łodzi, jednak nie przeżył długotrwałego dryfowania. Żądają oni 1 miliona dolarów odszkodowania.
Salvador Alvarenga dryfował po Pacyfiku od końca 2012 roku aż do stycznia 2015, kiedy wylądował na brzegu Wysp Marshalla. Na swojej łodzi rybackiej spędził około 15 miesięcy, w towarzystwie znajomego - Ezequiela Cordoby. W tym czasie rozbitkowie mieli żywić się surowymi rybami, ptactwem i żółwiami. Kiedy Alvarenga został odnaleziony, z pewnością myślał, że to już koniec jego koszmaru. Okazuje się, że po walce z oceanem będzie musiał stoczyć jeszcze jedną - tym razem w sądzie.

Rodzina Cordoby, który rzekomo zmarł po zatruciu surowym mięsem, wniosła w sprawie Alvarengi oskarżenie. Jak twierdzą, rybak mógł przeżyć tak długo tylko przez dokonanie aktu kanibalizmu na swoim koledze. Jak twierdzi prawnik rozbitka, oskarżenia mają na celu wyłącznie pozbawienie jego klienta pieniędzy, które zarobił na wydaniu książki o swojej niewiarygodnej przygodzie.
Tagi: rozbitek, oskarżenie, kanibalizm
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 July

Francis Joyon na trimaranie "IDEC" bije rekord dobowej żeglugi z wynikiem 543 Mm (22,62 węzły).
poniedziałek, 4 lipca 2005
"Dar Pomorza" kończy służbę i zostaje przekazany do Centralnego Muzeum Morskiego, odtąd pełni rolę muzeum.
niedziela, 4 lipca 1982
W Gdańsku odbyła się ceremonia podniesienia bandery na żaglowcu "Dar Młodzieży".
niedziela, 4 lipca 1982
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs Kapitan Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda".
piątek, 4 lipca 1980
W Szczecinie został zwodowany jacht "Polonez", na którym Kapitan Krzysztof Baranowski startował w regatach OSTAR i później odbył rejs dookoła świata.
niedziela, 4 lipca 1971
Na "Zjawie III" zamyka okołoziemską pętlę Władysław Wagner, stając się pierwszym polskim żeglarzem, który płynął świat pod żaglami.
wtorek, 4 lipca 1939