TYP: a1

Rozbitek oskarżony o kanibalizm

czwartek, 17 grudnia 2015
z mediów | JM
Rybak, który przetrwał na oceanie 15 miesięcy, został pozwany z powodu rzekomego kanibalizmu. Oskarżenie wniosła rodzina kolegi rozbitka, który który znajdował się z nim na łodzi, jednak nie przeżył długotrwałego dryfowania. Żądają oni 1 miliona dolarów odszkodowania.
Salvador Alvarenga dryfował po Pacyfiku od końca 2012 roku aż do stycznia 2015, kiedy wylądował na brzegu Wysp Marshalla. Na swojej łodzi rybackiej spędził około 15 miesięcy, w towarzystwie znajomego - Ezequiela Cordoby. W tym czasie rozbitkowie mieli żywić się surowymi rybami, ptactwem i żółwiami. Kiedy Alvarenga został odnaleziony, z pewnością myślał, że to już koniec jego koszmaru. Okazuje się, że po walce z oceanem będzie musiał stoczyć jeszcze jedną - tym razem w sądzie.

Rodzina Cordoby, który rzekomo zmarł po zatruciu surowym mięsem, wniosła w sprawie Alvarengi oskarżenie. Jak twierdzą, rybak mógł przeżyć tak długo tylko przez dokonanie aktu kanibalizmu na swoim koledze. Jak twierdzi prawnik rozbitka, oskarżenia mają na celu wyłącznie pozbawienie jego klienta pieniędzy, które zarobił na wydaniu książki o swojej niewiarygodnej przygodzie.
Tagi: rozbitek, oskarżenie, kanibalizm
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 April

W Bremerhaven przekazano Amerykanom żaglowiec "Horst Vessel", obecnie "Eagle".
wtorek, 16 kwietnia 1946
W Spiliby urodził się sir John Franklin, żeglarz, podróżnik polarny i odkrywca. Głównym celem jego wypraw było poszukiwanie Przejścia Północno-Zachodniego, zajmował się badaniem północnych wybrzeży Kanady. Zmarł (1847 r.) z wycieńczenia w czasie wyprawy p
niedziela, 16 kwietnia 1786