TYP: a1

Rozbitek oskarżony o kanibalizm

czwartek, 17 grudnia 2015
z mediów | JM
Rybak, który przetrwał na oceanie 15 miesięcy, został pozwany z powodu rzekomego kanibalizmu. Oskarżenie wniosła rodzina kolegi rozbitka, który który znajdował się z nim na łodzi, jednak nie przeżył długotrwałego dryfowania. Żądają oni 1 miliona dolarów odszkodowania.
Salvador Alvarenga dryfował po Pacyfiku od końca 2012 roku aż do stycznia 2015, kiedy wylądował na brzegu Wysp Marshalla. Na swojej łodzi rybackiej spędził około 15 miesięcy, w towarzystwie znajomego - Ezequiela Cordoby. W tym czasie rozbitkowie mieli żywić się surowymi rybami, ptactwem i żółwiami. Kiedy Alvarenga został odnaleziony, z pewnością myślał, że to już koniec jego koszmaru. Okazuje się, że po walce z oceanem będzie musiał stoczyć jeszcze jedną - tym razem w sądzie.

Rodzina Cordoby, który rzekomo zmarł po zatruciu surowym mięsem, wniosła w sprawie Alvarengi oskarżenie. Jak twierdzą, rybak mógł przeżyć tak długo tylko przez dokonanie aktu kanibalizmu na swoim koledze. Jak twierdzi prawnik rozbitka, oskarżenia mają na celu wyłącznie pozbawienie jego klienta pieniędzy, które zarobił na wydaniu książki o swojej niewiarygodnej przygodzie.
Tagi: rozbitek, oskarżenie, kanibalizm
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 September

Na "Nord V" z San Francisco w samotny rejs dookoła świata wyruszył Andrzej Urbańczyk z zamiarem opłynięcia trasy w czasie 100 dni. Złe warunki meteorologiczne uniemożliwiły realizację zamiaru i rejs został przerwany.
czwartek, 21 września 1989
W odległości około 600 Mm od Azorów zatonął czteromasztowy bark "Pamir" (zbudowany w Hamburgu w 1905 r. z przeznaczeniem do przewozu towarów na trasę australijską i południowo-amerykańską); zginęło 80 młodych marynarzy.
sobota, 21 września 1957
Urodził się Marc Pajot, jeden z najsłynniejszych francuskich żeglarzy regatowych.
poniedziałek, 21 września 1953