TYP: a1

Akcja ratunkowa na wodach Alaski. Żeglarz i jego kot uratowani

czwartek, 22 października 2015
z mediów | WM
Lodołamacz AHTS Tor Viking z pokładu 30-stopowego jachtu podjął żeglarza wraz z… jego kotem. Do zdarzenia doszło we wtorek w odległości około 400 Mm od zatoki Cold Bay na Alasce. Żeglarz wezwał pomoc z powodu utraty steru w ciężkich warunkach pogodowych - w momencie akcji siła wiatru dochodziła do 8 B, a fale sięgały 6 metrów.Z pokładu śmigłowca amerykańskiej straży przybrzeżnej nagrano wideo, które pokazuje moment ewakuacji. Mimo trudnych warunków, żeglarz nie zapomniał o swoim futrzastym towarzyszu rejsu. Wraz z mężczyzną podjęty został jego kot.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 June

Karol Jabłoński podpisuje kontrakt z niemieckim zespołem na prowadzenie ekipy niemieckiej w 33. edycji Pucharu Ameryki.
środa, 27 czerwca 2007
Zakończył II regaty OSTAR Kpt. K. Jaworski na s/y "Spaniel II", zwycięzca w punktacji jachtów jednokadłubowych i szósty w klasyfikacji generalnej.
piątek, 27 czerwca 1980
Urodził się Adam Jasser, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, założyciel kilku klubów żeglarskich, inicjator powołania "Bractwa Żelaznej Szekli", magazynu telewizyjnego "Messa", "Mazurskiej Operacji Żagiel", "Szkoły pod Żaglami" i wielu innych przedsięwzięć
niedziela, 27 czerwca 1937
Joshua Slocum na s/y "Spray" zamyka w Newport wokółziemską pętlę; był to pierwszy w historii żeglarstwa samotny rejs dookoła świata.
poniedziałek, 27 czerwca 1898