TYP: a1

Akcja ratunkowa na wodach Alaski. Żeglarz i jego kot uratowani

czwartek, 22 października 2015
z mediów | WM
Lodołamacz AHTS Tor Viking z pokładu 30-stopowego jachtu podjął żeglarza wraz z… jego kotem. Do zdarzenia doszło we wtorek w odległości około 400 Mm od zatoki Cold Bay na Alasce. Żeglarz wezwał pomoc z powodu utraty steru w ciężkich warunkach pogodowych - w momencie akcji siła wiatru dochodziła do 8 B, a fale sięgały 6 metrów.Z pokładu śmigłowca amerykańskiej straży przybrzeżnej nagrano wideo, które pokazuje moment ewakuacji. Mimo trudnych warunków, żeglarz nie zapomniał o swoim futrzastym towarzyszu rejsu. Wraz z mężczyzną podjęty został jego kot.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972