TYP: a1

Śmiertelny wypadek w stoczni Daewoo Shipbuilding

czwartek, 12 listopada 2015
z mediów | WM
Jedna osoba zginęła, a siedem zostało rannych w pożarze, do jakiego doszło we wtorek w stoczni Daewoo Shipbuilding, zlokalizowanej na koreańskiej wyspie Geoje. Ogień gasiło przez godzinę 14 wozów strażackich.


"DSME Big Blue statute, Jongno-gu" by Wei-Te Wong from Taipei City, Taiwan, Republic of China - 首爾市景. Licensed under CC BY-SA 2.0 via Wikimedia Commons.

Ogień w stoczni Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering zauważono o godzinie 10:40. Pożar wybuchł na zbiornikowcu LPG, który był poddawany w stoczni pracom spawalniczym. Na pokładzie jednostki było w tym momencie 130 osób, na szczęscie większości z nich udało się uciec. Niestety jeden z pracowników zmarł w wyniku zatrucia toksycznymi oparami, a siedmiu innych jest w szpitalu, w tym jeden w stanie ciężkim.

To już drugi tego typu wypadek w stoczni Daewoo. Trzy miesiące temu również doszło tu do pożaru, w którym zginęły dwie osoby, a siedem zostało rannych.
Tagi: pożar w stoczni
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 August

Do Gdańska wpłynęła "Antica" z Jerzym Wąsowiczem i Andrzejem Sochajem po 6. latach żeglugi po różnych morzach świata. Żeglarze przebyli około 60 000 Mm, odwiedzając porty 38 krajów na wszystkich kontynentach
niedziela, 3 sierpnia 1997
Rozpoczęła się pierwsza edycja Mazurskiej Operacji Żagiel
piątek, 3 sierpnia 1979
W Anglii zmarł Joseph Conrad (Józef Korzeniowski), nasłynniejszy pisarz marynista
niedziela, 3 sierpnia 1924
W Kadyksie rozpoczął rejs Krzysztof Kolumb na czele eskadry trzech statków ("Santa Maria", "Nina", "Pinta") zakończony odkryciem nowego lądu; po trzech miesiącach żeglarze dotarli na Bahamy, w przekonaniu, że dotarli do Indii Zachodnich
sobota, 3 sierpnia 1492