TYP: a1

Tragedia na platformie wiertniczej. Są ofiary śmiertelne pożaru

poniedziałek, 7 grudnia 2015
z mediów | JM
W piątek w nocy doszło do pożaru na platformie wiertniczej, położonej na Morzu Kaspijskim. Oficjalne źródła mówią o przynajmniej dwóch ofiarach śmiertelnych. Około 30 pracowników udało się ewakuować, jednak wielu pozostaje zaginionych. Trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa.
Platforma wiertnicza, na której doszło do tragedii, należy do azerskiej kompanii petrochemicznej SOCAR. W momencie pojawienia się ognia pracowały na niej 62 osoby. Pożar wybuchł w wyniku  silnego sztormu, który doprowadził do uszkodzenia rury z gazem. Kiedy na miejscu pojawiły się jednostki ratunkowe, jeden z szybów wciąż płonął. Początkowe informacje, podane agencjom prasowym przez niezależne media mówiły o ponad 30 ofiarach śmiertelnych. Według oficjalnego oświadczenia są one jednak uznawane za zaginione. Pozostałych trzydziestu pracowników udało się uratować

To największa tragedia w historii SOCARu, choć co roku na podobnych platformach dochodzi do wypadków śmiertelnych. Prezyden Azerbejdżanu ogłosił dzień żałoby narodowej.
Tagi: Azerbejdżan, SOCAR, wypadek, pożar, tragedia, śmerć
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972