W sobotę rano na Morzu Wschodniochińskim zapalił się kontenerowiec "Kamala", płynący pod flagą Liberii. Do niedzieli walka z płomieniami wciąż trwała. Na szczęście nikt z załogi nie został ranny.
MV Kamala pokonywał trasę z Gresiku w Indonezji do portu Ulsan w Korei Południowej. Statek przewoził 23 osoby i blisko 800 kontenerów, zawierających między innymi niebezpieczne substancje. Pożar, który objął pokład z ładunkiem, zauważono krótko po północy 11 lipca, kiedy kontenerowiec przepływał przez Morze Wschodniochińskie, w pobliżu japońskiej wyspy Kuchinoshima. Załoga statku natychmiast powiadomiła japońską straż wybrzeża.
Na miejsce wypadku wysłano śmigłowiec w celu zorientowania się w sytuacji na pokładzie. Okazało się, że pożar objął około 30 kontenerów - żaden z nich nie zagrażał jednak bezpieczeństwu na pokładzie i w pobliżu jednostki. Przystąpiono do akcji gaśniczej, która wciąż trwała w niedzielę po południu. Na pokładzie statku pozostała 23-osobowa załoga, która pomagała w gaszeniu pożaru. Zagrożenie rozprzestrzenienia się ognia oceniono jako minimalne.
Bruno Peyron na "Orange 2" bije rekord przejścia Atlantyku (2925 Mm w czasie 4 dni, 8 godzin, 23 minuty, 5 sekund).
czwartek, 6 lipca 2006
Francis Joyon bije na trimaranie "IDEC" rekord przejścia Atlantyku z czasem 6 dni, 4 godziny, 1 minuta, 5 sekund (2980 Mm).
środa, 6 lipca 2005
Wyruszył s/y "Generał Zaruski" pod dowództwem Kpt. Andrzeja Rościszewskiego; statek dotarł aż do Hornsundu i Zatoki Białych Niedźwiedzi, do polskiej stacji arktycznej. Rejs zakończył się 31.08.1975 r. w Gdyni.
niedziela, 6 lipca 1975
Z Hamilton na Bermudach wystartował do transatlantyckich regat z metą w Travemunde s/y "Komodor" pod dowództwem Kpt. Tadeusza Siwca; był to pierwszy start polskiego jachtu w regatach oceanicznych.
sobota, 6 lipca 1968
Na Morawach urodził się Richard Konkolski, żeglarz czechosłowacki, dwukrotny uczestnik wokółziemskich regat dookoła świata BOC Challenge.
wtorek, 6 lipca 1943
Zakończył rodzinny rejs dookoła świata na szkunerze "Sunbeam" Thomas Brassey; trasa o długości 37 000 Mm wiodła z Cowes przez Rio de Janeiro, Cieśninę Magellana, Tahiti, Honolulu, Colombo, Kanał Sueski, Gibraltar do Cowes.