TYP: a1

Rozbitkowie na Pacyfiku

poniedziałek, 11 kwietnia 2016
Redakcja/MF
Piloci z Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych przeżyli spore zaskoczenie, gdy zobaczyli wielki napis „HELP” na plaży wyspy Fanadik (Mikronezja). W ten sposób pomocy wzywało trzech rozbitków.

Paciyfik, Mikronezja, rozbitkowie
Fot. United states Pacific Fleet


Ta historia przypomina film „Cast Away”, ale jej bohaterowie mieli znacznie więcej szczęścia niż Tom Hanks. Trzech mężczyzn wynajęło łódkę, żeby przeprawić się z wyspy na wyspę. Jednak podczas przeprawy wielka fala wywróciła łódź, a jej pasażerowie znaleźli się w wodzie. Mimo ciemności (do wypadku doszło w nocy) mężczyźni zdecydowali się płynąć, a po trzech kilometrach trafili na wyspę Fanadik. Kiedy nie pojawili się na lotnisku, ich rodziny zgłosiły zaginięcie i straż wybrzeża wszczęła poszukiwania w miejscu, gdzie łódka widziana była po raz ostatni.

Rozbitkowie na wyspie spędzili trzy dni. Piloci z Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych patrolujący teren zobaczyli najpierw ułożony z palmowych liści napis „HELP” a potem mężczyzn machających kamizelkami ratunkowymi.

Jak powiedziała Melissa McKenzie, rzeczniczka Straży Wybrzeża Stanów Zjednoczonych, mężczyźni mieli wiele szczęścia. Przede wszystkim dlatego, że mieli na sobie kamizelki ratunkowe.
Tagi: wypadek, rozbitkowie, Pacyfik
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 9 May

Philippe Jeantot dopływając na "Credit Agricole" do Newport wygrywa I edycję BOC Challenge.
poniedziałek, 9 maja 1983
Z Travemunde do Polski wyruszyły zakupione tam - szkuner sztakslowy "Temida I" pod dowództwem Mariusza Zaruskiego i jol "Temida II" pod dowództwem Jana Kuczyńskiego; cztery lata później "Temida I" uległa rozbiciu w czasie postoju w porcie Władysławowo.
poniedziałek, 9 maja 1932
W Warszawie obradował pierwszy sejmik Polskiego Związku Żeglarskiego z udziałem przedstawicieli czterech klubów; pierwszym prezesem został Antoni Aleksandrowicz.
niedziela, 9 maja 1926
Z Lizbony wyrusza Niezwyciężona Armada - hiszpańska flota z zamiarem najazdu na Anglię.
poniedziałek, 9 maja 1588
W Glasgow urodził się sir Thomas Lipton (zmarł w Londynie 2.10.1931); fascynował się Pucharem Ameryki. Zasłynął z ponad 30. letniej walki o to trofeum na serii jachtów o nazwie "Shamrock".
czwartek, 9 maja 1850