TYP: a1

Kapitan Cichocki minął Horn

czwartek, 9 lutego 2012

Tomasz Cichocki.
Źródło: www.kapitancichocki.pl
Płynący na jachcie “Polska Miedź” olsztynianin, Tomasz Cichocki, w 222. dniu samotnego rejsu dookoła świata minął 7 lutego Przylądek Horn. Przy przekraczaniu 67 południka, stanowiącego umowną granicę między Oceanem Spokojnym a Atlantykiem, dopisywała pogoda. Dzień był co prawda pochmurny, ale suchy, a wiatr w pierwszej części dnia nie przekroczył 30, a później 35 węzłów.


Z powodu awarii, z Tomaszem Cichockim od 21 listopada nie można się skontaktować przy pomocy systemu łączności satelitarnej. W ciągu tego okresu organizatorzy rejsu dwa razy otrzymali wiadomość od kapitana przez pośredników - pierwszą w Boże Narodzenie, a drugą 31 stycznia.

Cichocki w samotną podróż dookoła kuli ziemskiej wyruszył 1 lipca z francuskiego Brestu i pokonał dotychczas 22 tys. mil morskich (ponad 40 tys. km). W październiku kapitan musiał przerwać rejs z powodu awarii jachtu. Po naprawieniu uszkodzeń wyprawa została wznowiona.

Źródło: www.kapitancichocki.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 June

W Gdańsku inauguruje działalność Narodowe Centrum Żeglarstwa; inicjatorem budowy i jego dyrektorem jest Krzysztof Zawalski, pracownik gdańskiej AWFiS.
niedziela, 24 czerwca 2007
Z Sankt Petersburga w rejs dookoła świata wypłynął "Kruzensztern".
piątek, 24 czerwca 2005
W Londynie powstaje Yacht Klub Polski.
czwartek, 24 czerwca 1982
W San Francisco po 406 dniach żeglugi żakończył samotny wokółziemski rejs na "Nord IV" Kpt. Andrzej Urbańczyk.
środa, 24 czerwca 1981
Rozpoczął rejs s/y "Magnolia" pod dowództwem Zdzisława Paski; żeglarze dotarli do Archangielska; powrót do Świnoujścia nastąpił 26.08.1975 r.
wtorek, 24 czerwca 1975
W Szczecinie zakończył wokółziemski rejs "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim na pokładzie. "Polonez" po starcie w regatach OSTAR wypłynął z Newport w rejs dookoła świata trasą wokół trzech przylądków. Po drodze Kapitan Krzysztof Baranowski opłynął Ho
niedziela, 24 czerwca 1973
W Głuszynie pod Poznaniem urodził się Paweł Edmund Strzelecki (zm. w 1873 r.), geograf, geolog i podróżnik, m.in. członek Royal Society w Londynie. Prowadził badania geologiczne w Appalachach, na Florydzie, w Meksyku, Brazylii, Urugwaju, Chile, na wyspach
sobota, 24 czerwca 1797