TYP: a1

Kapitan Cichocki minął Horn

czwartek, 9 lutego 2012

Tomasz Cichocki.
Źródło: www.kapitancichocki.pl
Płynący na jachcie “Polska Miedź” olsztynianin, Tomasz Cichocki, w 222. dniu samotnego rejsu dookoła świata minął 7 lutego Przylądek Horn. Przy przekraczaniu 67 południka, stanowiącego umowną granicę między Oceanem Spokojnym a Atlantykiem, dopisywała pogoda. Dzień był co prawda pochmurny, ale suchy, a wiatr w pierwszej części dnia nie przekroczył 30, a później 35 węzłów.


Z powodu awarii, z Tomaszem Cichockim od 21 listopada nie można się skontaktować przy pomocy systemu łączności satelitarnej. W ciągu tego okresu organizatorzy rejsu dwa razy otrzymali wiadomość od kapitana przez pośredników - pierwszą w Boże Narodzenie, a drugą 31 stycznia.

Cichocki w samotną podróż dookoła kuli ziemskiej wyruszył 1 lipca z francuskiego Brestu i pokonał dotychczas 22 tys. mil morskich (ponad 40 tys. km). W październiku kapitan musiał przerwać rejs z powodu awarii jachtu. Po naprawieniu uszkodzeń wyprawa została wznowiona.

Źródło: www.kapitancichocki.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 February

W wieku 89 lat odszedł jeden z pionierów powojennej żeglugi i szkolnictwa morskiego - kapitan Roman Watras
niedziela, 25 lutego 2018
Król Zygmunt August wydaje dekret w sprawie utworzenia w Pucku bazy królewskiej floty kaperskiej i tym samym uczynił to miasto pierwszym polskim portem wojennym.
wtorek, 25 lutego 1567