TYP: a1

Kapitan Cichocki minął Horn

czwartek, 9 lutego 2012

Tomasz Cichocki.
Źródło: www.kapitancichocki.pl
Płynący na jachcie “Polska Miedź” olsztynianin, Tomasz Cichocki, w 222. dniu samotnego rejsu dookoła świata minął 7 lutego Przylądek Horn. Przy przekraczaniu 67 południka, stanowiącego umowną granicę między Oceanem Spokojnym a Atlantykiem, dopisywała pogoda. Dzień był co prawda pochmurny, ale suchy, a wiatr w pierwszej części dnia nie przekroczył 30, a później 35 węzłów.


Z powodu awarii, z Tomaszem Cichockim od 21 listopada nie można się skontaktować przy pomocy systemu łączności satelitarnej. W ciągu tego okresu organizatorzy rejsu dwa razy otrzymali wiadomość od kapitana przez pośredników - pierwszą w Boże Narodzenie, a drugą 31 stycznia.

Cichocki w samotną podróż dookoła kuli ziemskiej wyruszył 1 lipca z francuskiego Brestu i pokonał dotychczas 22 tys. mil morskich (ponad 40 tys. km). W październiku kapitan musiał przerwać rejs z powodu awarii jachtu. Po naprawieniu uszkodzeń wyprawa została wznowiona.

Źródło: www.kapitancichocki.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 January

Zmarł Tadeusz Borysewicz - oficer Marynarki Wojennej, dowódca ORP "Jaskółka" walczący w obronie Helu, po wojnie - brał udział w odbudowie basenu jachtowego w Gdyni, ratowaniu sprzętu żeglarskiego, organizacji jacht klubu. Współorganizator i redaktor czaso
środa, 17 stycznia 1973