TYP: a1

Kapitan Cichocki podejmie drugą próbę okrążenia świata w rejsie non-stop

piątek, 24 stycznia 2014

Fot. Remi Jouan
Na stronie www.kapitancichocki.pl czytamy: “Kapitan Tomasz Cichocki podejmuje drugą próbę samotnego opłynięcia kuli ziemskiej bez zawijania do portów, trasą południową, pokonując przylądek Horn. Jest to próba opłynięcia świata szlakiem Kliprów czyli na wschód (z wiatrem).”

Pierwszą próbę opłynięcia świata w rejsie non-stop kapitan Cichocki podjął w 2011 roku. Okrążenie kuli ziemskiej się powiodło, jednak rejs musiał zostać przerwany w południowoafrykańskim Port Elizabeth, z powodu awarii systemu sterowego. Po zakończeniu koniecznych napraw Cichocki wznowił rejs i po 312 dniach zamknął pętlę okołoziemską.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 9 stycznia

9 stycznia 1942 w katastrofie statku w okolicy Balearów Jerzy Różycki, matematyk i kryptolog, jeden s trójki Polaków, krótszy złamali kod Enigmy (pozostali dwaj to Marian Rejewski i Henryk Zygalski).
piątek, 9 stycznia 1942
W okołoziemskim rejsie "Opty" Leonid Teliga bije rekord pobytu żeglarza w morzu wynoszący 165 dni po przepłynięciu 14 000 Mm.
czwartek, 9 stycznia 1969