TYP: a1

Nie ma informacji o pozycji “Polskiej Miedzi”

wtorek, 27 marca 2012
Od dłuższego czasu satelity ExactEarth nie są w stanie namierzyć pozycji „Polskiej Miedzi” - jachtu na którym kapitan Tomasz Cichocki wyruszył w samotny rejs dookoła świata. Ostatnia znana pozycja, zarejestrowana 13 marca, znajdowała się u wschodnich wybrzeży Brazylii, na północny-wschód od Rio de Janeiro.

Na stronie wyprawy możemy przeczytać, że sytuacja jest spowodowana najprawdopodobniej zagęszczeniem jednostek na tym obszarze, co powoduje, że mały nadajnik AIS (klasa B) nie jest w stanie przebić się z sygnałem. Jeżeli Cichocki zachował średnią prędkość podobną do tej z okolic 13 marca, w tym momencie powinien się znajdować w okolicach równika.

Źródło: www.kapitancichocki.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 February

Zmarł Janusz Sikorski; był korespondentem wojennym, jachtowym kapitanem żeglugi wielkiej, obieżyświatem i łowcą przygód, wokalistą i instrumentalistą, poetą i kompozytorem, publicystą i współautorem (wraz z Markiem Szurawskim) nadawanej przez kilka lat au
poniedziałek, 27 lutego 1995
Zakończył się w Krakowie VII Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Shanties 88", Grand Prix festiwalu zdobył zespół "Packet" kierowany przez Mirosława Peszkowskiego.
sobota, 27 lutego 1988