TYP: a1

Hiszpanie uratowali wieloryba, który pływał w porcie w Walencji

piątek, 9 lipca 2021
Z mediów/PAP

W porcie w Walencji uwiązł 18-metrowy wieloryb. Po kilkunastu godzinach, kiedy ssak pływał w sąsiedztwie brzegu i jednostek pływających, miejscowej policji udało się go bezpiecznie uwolnić.

 

Niespodziewaną wizytę zwierzaka w porcie sfilmowali pracownicy portu, którzy wezwali policję. Ta zareagowała szybko, bo wielorybowi groziło zranienie. W akcję ratowniczą zaangażowano nie tylko policjantów, ale także żandarmerię wojskową i działaczy organizacji na rzecz przyrody. Wszyscy oni korzystając z motorówek „wyprowadzili” zagubionego finwala na pełne morze. Obecni podczas akcji zoolodzy ocenili, że zwierzę nie jest ranne a stan jego zdrowia jest dobry.

Przedstawiciele fundacji oceanograficznej działającej przy politechnice w Walencji twierdzą, że okazy gatunku płetwala zwyczajnego coraz częściej pojawiają się u wschodnich i południowych brzegów Hiszpanii. Inny okaz walenia został zaobserwowany w minioną sobotę w akwenie sąsiadującym z plażą Pinedo, na południowy wschód od Walencji.

 

Tagi: wieloryb
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 December

Pierwszy i najpopularniejszy zespół szantowy "Stare Dzwony" obchodził jubileusz 20. lecia działalności.
czwartek, 5 grudnia 2002
Kazimierz Jaworski "Kuba" na s/y "Spanielek" ukończył regaty Mini Trasat; płynąc samotnie pokonał dystans prawie pięciu tysięcy mil w czasie 42 dni i 6 godzin, zajmując na mecie 2. miejsce.
poniedziałek, 5 grudnia 1977
We Wrocławiu powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
czwartek, 5 grudnia 1946