TYP: a1

Hiszpanie uratowali wieloryba, który pływał w porcie w Walencji

piątek, 9 lipca 2021
Z mediów/PAP

W porcie w Walencji uwiązł 18-metrowy wieloryb. Po kilkunastu godzinach, kiedy ssak pływał w sąsiedztwie brzegu i jednostek pływających, miejscowej policji udało się go bezpiecznie uwolnić.

 

Niespodziewaną wizytę zwierzaka w porcie sfilmowali pracownicy portu, którzy wezwali policję. Ta zareagowała szybko, bo wielorybowi groziło zranienie. W akcję ratowniczą zaangażowano nie tylko policjantów, ale także żandarmerię wojskową i działaczy organizacji na rzecz przyrody. Wszyscy oni korzystając z motorówek „wyprowadzili” zagubionego finwala na pełne morze. Obecni podczas akcji zoolodzy ocenili, że zwierzę nie jest ranne a stan jego zdrowia jest dobry.

Przedstawiciele fundacji oceanograficznej działającej przy politechnice w Walencji twierdzą, że okazy gatunku płetwala zwyczajnego coraz częściej pojawiają się u wschodnich i południowych brzegów Hiszpanii. Inny okaz walenia został zaobserwowany w minioną sobotę w akwenie sąsiadującym z plażą Pinedo, na południowy wschód od Walencji.

 

Tagi: wieloryb
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 July

Opuszczono banderę na żaglowcu "Lwów" i wycofano z eksloatacji ten słynny statek szkolny
środa, 30 lipca 1930
Z Hawru do Gdyni wyruszył "Jean Madeleine" zbudowany na bazie kutra pilotowego, który w Polsce otrzymał nazwę "Junak"; był to jeden z pierwszych polskich jachtów morskich, którym dowodził Mariusz Zaruski
sobota, 30 lipca 1927