TYP: a1

Rekin zaatakował człowieka na spadochronie

wtorek, 6 lipca 2021
Z mediów

Jeśli myślicie, że rekiny atakują tylko tych, co wleźli im z butami do domu, to się mylicie. Ten konkretny rekin miał akurat taka ochotę na przekąskę, że...wyskoczył z wody i zaatakował człowieka lecącego na spadochronie.

 

Pewien 37-latek z Jordanii wybrał się nad Morze Czerwone pouprawiać trochę parasailingu. Właśnie unosił się na spadochronie za motorówką, kiedy z wody wynurzył się rekin. Zwierzę zaatakowało Jordańczyka, który doznał poważnych obrażeń – rekin odgryzł mu część stopy. Mężczyzna szybko został przetransportowany do Szpitala Wojskowego im. Księcia Haszema w Jordanii. Po akcji ratunkowej przekazano mediom informacje, że poszkodowany jest w stabilnym stanie. Wydarzenie na Zatoce Akaba zostało sfilmowane.

Mimo grozy całej sytuacji ataki rekinów na ludzi w Morzu Czerwonym są bardzo rzadkie, co potwierdził Mohammad Qatawneh z Międzynarodowego Centrum Nurkowego w Akabie. „Nurkuję od 20 lat i pierwszy raz słyszę o ataku rekina”.

Ponieważ rok wcześniej doszło do dwóch incydentów z udziałem rekinów, w jednym z nich ugryziona w szyję została turystka, szef Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Akabie (ASEZA) Nayef al-Bakhit ogłosił, że powstanie komisja do zbadania tych incydentów. Plaża nie została zamknięta.

 

Tagi: rekin, Morze Czerwone
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 July

W regatach Chicago-Mackinac Race 2003 wystartował najnowszy nabytek chicagowskiej Polonii - jacht "Błyskawica" (Lightning). Biorąc udział w wyścigu w klasie Open "Błyskawica" po przeliczeniu zajęła I-sze miejsce wyprzedzając największy i najszybszy jacht
sobota, 12 lipca 2003
S/y "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim minął metę regat TARS 1972 jako dwunasty jacht (czas 30 dni, 16 godzin, 55 minut).
środa, 12 lipca 1972
W Gdańsku zwodowano jacht "Konstanty Maciejewicz"; w pierwszy rejs wyruszył na trasę wokół Ameryki Południowej z przejściem Przylądka Horn ze wschodu na zachód.
poniedziałek, 12 lipca 1971
Umieszczenie "Victory" w suchym doku w Portsmouth.
środa, 12 lipca 1922