TYP: a1

Fundacja STS Fryderyk Chopin poszukuje nauczycieli na rejsy Niebieskiej Szkoły

wtorek, 4 marca 2014
Informacja prasowa
Niebieska Szkoła
Niebieska Szkoła
Fot. A Pruszek
Nauczycieli zainteresowanych przeżyciem wspaniałej przygody na pokładzie jednego z najpiękniejszych polskich żaglowców STS Fryderyk Chopin zapraszamy do współpracy. To doskonała okazja, by w niestandardowych warunkach pracować z bardzo ciekawą grupą młodzieży, poznać realia życia na morzu oraz odbyć pełną przygód, niezapomnianą morską wyprawę.

Nauczyciele podczas rejsów Niebieskiej Szkoły nauczają przedmiotów analogicznych, jak w szkołach lądowych. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca na pokładzie, część nauczycieli uczy kilku przedmiotów. W związku z tym na rejsy Niebieskiej Szkoły poszukujemy głównie nauczycieli, którzy są w stanie prowadzić zajęcia z następujących przedmiotów:


  • język polski
  • język angielski
  • język niemiecki
  • historia, WoS, geografia
  • matematyka
  • biologia, chemia
  • fizyka, informatyka (technologia informacyjna), EdB, podstawy przedsiębiorczości
Ze względu na dużą ilość godzin matematyki jest wskazane, by nauczyciel fizyki również mógł nauczać matematyki (prowadzi wówczas zajęcia w jednej klasie).

Ważne jest, aby nauczyciele Niebieskiej Szkoły posiadali doświadczenie w pracy. Osoby, które nie posiadają formalnych uprawnień pedagogicznych, będą pracowały pod szczególnym nadzorem i przy wsparciu Dyrektora Niebieskiej Szkoły.

Wszystkich chętnych do pracy w Niebieskiej Szkole zapraszamy do przesłania CV drogą mailową na adres: ns@3oceans.pl.

MORZE TO NAJLEPSZY WYCHOWAWCA


Rejsy edukacyjne na pokładzie żaglowca STS Fryderyk Chopin organizowane są od chwili jego powstania, tj. 1992 roku i adresowane są do młodzieży w wieku od 15 do 18 lat. Projekt Niebieskiej Szkoły to sprawdzone i skuteczne połączenie regularnej nauki według programu szkolnego z żeglugą oceaniczną. W każdym rejsie Niebieskiej Szkoły może wziąć udział maksymalnie 25 uczniów. Podczas licznych godzin na morzu młodzież odbywa codzienne zajęcia lekcyjne, poznaje uroki żeglarstwa, podstawy nawigacji oraz pracy przy żaglach, a odwiedzając zagraniczne porty odkrywa świat, poznaje inne kultury i tradycje. Ale w trakcie rejsów młodzi żeglarze uczą się nie tylko życia na statku – rejs Niebieskiej Szkoły to niezwykła lekcja odpowiedzialności za siebie i innych, która uczy współpracy w grupie i pokonywania własnych słabości. Przede wszystkim jednak to niesamowita przygoda!

FUNDACJA STS FRYDERYK CHOPIN


Fundacja STS Fryderyk Chopin została powołana w czerwcu 2011 roku. Misją Fundacji i jest wychowywanie młodzieży w oparciu o doświadczenia zdobyte na morzu, które stanowią ogromną wartość w dalszym rozwoju młodych ludzi. Morze kształtuje charakter zmuszając do podejmowania wyzwań, pokonywania własnych ograniczeń i słabości, uczy pracy w zespole i podejmowania za ten zespół odpowiedzialności. Nauka podczas rejsu daje zdecydowanie lepsze efekty niż podczas zajęć w tradycyjnej szkole, ponieważ oprócz wiedzy książkowej młodzież poznaje nowe kultury, tradycje, języki, ludzi. Taki rejs jest niezwykłą lekcją na całe życie...


Więcej informacji:


www.niebieskaszkola.pl
www.fryderykchopin.org.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851