TYP: a1

"Polonez" na wodzie przy "Chopinie"

czwartek, 28 sierpnia 2014
Informacja prasowa
31. sierpnia przy Wałach Chrobrego w Szczecinie (Nabrzeże Pasażerskie, Bulwar Chrobrego) rozbrzmi muzyka Fryderyka Chopina, z pokładu żaglowca "Fryderyk Chopin". Wśród granych utworów usłyszycie m.in. Poloneza Chopina. "Poloneza" będzie można również zobaczyć. Przy nabrzeżu cumować będzie historyczny, słynny polski jacht, a międzynarodowa załoga STS Fryderyk Chopin i załoga s/y Polonez odtańczą tradycyjny polski taniec przy burtach tych wyjątkowych szczecińskich jednostek.

Polonez przy Chopinie - plakat

Tak, szczecińskich! Koncert odbywa się z okazji zmiany portu macierzystego "Poloneza" ponownie na Szczecin. Na fortepianie zagra Zuzanna Całka. Przy jej akompaniamencie fortepianowym odsłonięty zostanie ponownie napis "Szczecin" na rufie Poloneza. To symboliczny powrót do macierzy, który należy odpowiednio uczcić.

Dlatego zapraszamy wszystkich Szczecinian, mieszkańców Zachodniego Pomorza, turystów, żeglarzy i miłośników pięknej rodzimej muzyki oraz kultury na Bulwar Chrobrego w Szczecinie, by razem z nami radowali się z kolejnego sukcesu akcji Polonez na Wodzie.

W naszych staraniach wspiera nas Prezydent Miasta Szczecin oraz Centrum Żeglarskie.

Przybywajcie, Poloneza czas zacząć!

Z żeglarskim pozdrowieniem
Filip Gruszczyński
www.naszrejs.com

Polonez na wodzie przy Chopinie.pdf
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861