TYP: a1

Popłyń w rejs i dołącz do grona oficerów na pokładzie Fryderyka Chopina

czwartek, 24 kwietnia 2014
Informacja prasowa
Po raz pierwszy będzie można popłynąć w rejs połączony ze szkoleniem oficerskim na Fryderyku Chopinie. Już za miesiąc rozpocznie się rejs z Gdyni do Szczecina Szlakiem Praojców. Warto z tej okazji skorzystać ze względu na promocyjną cenę, wyjątkową możliwość podniesienia własnych żeglarskich umiejętności oraz ogromną przyjemność żeglowania na tym kultowym już w Polsce brygu.

Pod koniec maja FRYDERYK CHOPIN wyruszy w rejs Szlakiem Praojców - z Gdyni do Szczecina. Po opuszczeniu gdyńskiego portu żaglowiec skieruje się ku brzegom Szwecji. W planie rejsu jest wizyta w Karlskronie, szwedzkim mieście położonym na 33 wyspach, między którymi trzeba przepłynąć w drodze do portu. Na lądzie warto zwiedzić starówkę i Muzeum Morskie.

Ze Szwecji CHOPIN skieruje się na Bornholm, gdzie zawinie do duńskiego Rønne, stolicy wyspy, którą również warto zwiedzić. Miasto jest dodatkowo świetnym punktem wypadowym na piesze i rowerowe wycieczki. Z Bornholmu żaglowiec skieruje się już ku polskim brzegom, by po krótkim postoju w Świnoujściu, przez Zalew Szczeciński i Odrę, wejść do macierzystego portu w Szczecinie. Jak zwykle zacumuje przy Wałach Chrobrego. Dla żeglarzy to wyjątkowa okazja, by wziąć udział w szkoleniu przygotowującym do pełnienia funkcji oficerskich na żaglowcu STS Fryderyk Chopin. Głównym celem planowanych zajęć będzie zapoznanie załogi z działaniem żaglowca i zasadami na nim panującymi. Podczas rejsu odbędą się zajęcia w formie ćwiczeń oraz prelekcji obejmujące między innymi tematy: Podstawowa obsługa urządzeń nawigacyjnych, Codzienne obowiązki oficera podczas wacht oraz poza wachtami, Zarządzanie załogą w czasie alarmów i manewrów.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy posiadać patent minimum Jachtowego Sternika Morskiego oraz podstawową wiedzę na temat funkcjonowania żaglowca rejowego. Dla wszystkich uczestników rejs będzie doskonałą okazją do zrobienia sobie krótkiej przerwy od codziennych zajęć. Dla rodziców i uczniów zainteresowany rejsami Niebieskiej Szkoły może być również formą sprawdzenia standardu życia na Fryderyku Chopinie.

FRYDERYK CHOPIN Praca na rejach Fryderyka Chopina

Cena: 1960 zł obejmuje zakwaterowanie w trzyosobowych kabinach, wyżywienie (trzy posiłki dziennie), całodobowy dostęp do kawy i herbaty, udział w szkoleniu oficerskim oraz opłaty portowe i paliwo. Ubezpieczenia podróżne uczestnicy wykupują we własnym zakresie.

Rejs Szlakiem Praojców ze Szkoleniem Oficerskim
Trasa: Gdynia-Szczecin
Terminy: 24-05-14 - 31-05-14 (8 dni)
Cena: 1960 zł / os.

Ostateczną decyzję o portach pośrednich podejmuje Kapitan, po uwzględnieniu warunków pogodowych, oczekiwań załogi i innych.

Więcej informacji: www.3oceans.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851