TYP: a1

Śmiertelny wypadek podczas targów żeglarskich

czwartek, 17 września 2015
z mediów | WM
12 września, podczas targów żeglarskich w Cannes, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Serbska dziennikarka zginęła pod łodzią motorową, gdy po wypadnięciu za burtę dostała się pod jej śrubę. Zdarzenie miało miejsce podczas testów morskich jednostki.


By Christophe.Finot (Own work) [CC BY-SA 2.5], via Wikimedia Commons

12-metrowy RIB MX-12 Gran Sport ze stoczni Cantieri Magazzù uderzył z dużą prędkością w falę, co spowodowało wyrzucenie za burtę sternika i jednego z załogantów. Pozostała na pokładzie 30-letnia dziennikarka z Serbii, prawdopodobnie w wyniku paniki, wyskoczyła za burtę.

Kobieta dostała się pod śrubę motorówki i zginęła na miejscu. Dwie pozostałe osoby, które wcześniej znalazły się za burtą, zostały podjęte z wody oraz przetransportowane do szpitala.

Przyczyny wypadku wyjaśni śledztwo, jednak już teraz wiadomo, że kierujący jednostką nie miał na sobie tzw. zrywki, która wyłącza silnik w momencie wypadnięcia sternika za burtę.

Wypadek wywołał dyskusje nad bezpieczeństwem korzystania z szybkich łodzi motorowych, zwłaszcza przez nieprzygotowane do tego i niedoświadczone osoby.
TYP: a3
0 0
Komentarze