TYP: a1

Śmiertelny wypadek podczas targów żeglarskich

czwartek, 17 września 2015
z mediów | WM
12 września, podczas targów żeglarskich w Cannes, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Serbska dziennikarka zginęła pod łodzią motorową, gdy po wypadnięciu za burtę dostała się pod jej śrubę. Zdarzenie miało miejsce podczas testów morskich jednostki.


By Christophe.Finot (Own work) [CC BY-SA 2.5], via Wikimedia Commons

12-metrowy RIB MX-12 Gran Sport ze stoczni Cantieri Magazzù uderzył z dużą prędkością w falę, co spowodowało wyrzucenie za burtę sternika i jednego z załogantów. Pozostała na pokładzie 30-letnia dziennikarka z Serbii, prawdopodobnie w wyniku paniki, wyskoczyła za burtę.

Kobieta dostała się pod śrubę motorówki i zginęła na miejscu. Dwie pozostałe osoby, które wcześniej znalazły się za burtą, zostały podjęte z wody oraz przetransportowane do szpitala.

Przyczyny wypadku wyjaśni śledztwo, jednak już teraz wiadomo, że kierujący jednostką nie miał na sobie tzw. zrywki, która wyłącza silnik w momencie wypadnięcia sternika za burtę.

Wypadek wywołał dyskusje nad bezpieczeństwem korzystania z szybkich łodzi motorowych, zwłaszcza przez nieprzygotowane do tego i niedoświadczone osoby.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 April

Zmarł Jerzy Szałajko, jeden z nestorów szczecińskiego żeglarstwa i JK AZS
środa, 18 kwietnia 2018
Z Gdyni w wokółziemski rejs wypływa "Iskra II" dowodzona przez Czesława Dyrcza.
wtorek, 18 kwietnia 1995
W Auckland urodził się Dean Barker, skipper "Emirates Team New Zealand".
środa, 18 kwietnia 1973
Zmarł Thor Heyerdahl, który zyskał światową sławę w 1947 r. dzięki trwającej 101 dni podróży z Ameryki Południowej do Polinezji na tratwie "Kon-Tiki" wykonanej na wzór tratw Inków. Później żeglował na tratwach trzcinowych "Ra", "Ra II", "Tygrys".
czwartek, 18 kwietnia 2002