TYP: a1

Dwoje Polaków zginęło w wypadku jachtu u wybrzeży Maroka

środa, 4 listopada 2015
Portal internetowy Marocco World News podał w poniedziałek informację o śmierci dwojga polskich turystów, którzy zginęli podczas wywrotki jachtu u wybrzeży Maroka, na wysokości miasta Al-Dżadida. Na jachcie było jeszcze 6 innych osób, które zostały uratowane.


licensed under CC0

Informacje na temat wypadku są nadal bardzo skąpe. Prawdopodobnie jacht zmierzał z Gibraltaru na Wyspy Kanaryjskie. Na wysokości portu Al-Dżadida z jachtu wezwana została pomoc ze względu na problemy z silnikiem. Według strony Marocco World News jednostka wywróciła się, a dwojga z pośród przebywających na jachcie osób - 41-letniego mężczyzny i 53-letniej kobiety - nie udało się uratować. Pozostałe 6 osób zostało podjęte przez łódź rybacką, a 4 z nich przewieziono do szpitala w Al-Dżadida.

Według portalu le360, wszystkie osoby znajdujące się na pokładzie jachtu były Polakami. Dwie osoby, które zginęły podczas feralnego rejsu, zostały według tego źródła zmyte z pokładu, a ich ciała wyrzucone przez fale na plażę.

Źródła:
http://www.moroccoworldnews.com/2015/11/171760/morocco-two-polish-tourists-killed-as-yacht-capsizes-off-el-jadida-coast/
http://www.le360.ma/fr/societe/mort-de-deux-polonais-au-large-del-jadida-56105
Tagi: wypadek jachtu, śmierć żeglarzy
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 27 February

Zmarł Janusz Sikorski; był korespondentem wojennym, jachtowym kapitanem żeglugi wielkiej, obieżyświatem i łowcą przygód, wokalistą i instrumentalistą, poetą i kompozytorem, publicystą i współautorem (wraz z Markiem Szurawskim) nadawanej przez kilka lat au
poniedziałek, 27 lutego 1995
Zakończył się w Krakowie VII Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Shanties 88", Grand Prix festiwalu zdobył zespół "Packet" kierowany przez Mirosława Peszkowskiego.
sobota, 27 lutego 1988