TYP: a1

Wielkie Jeziora Mazurskie kandydują do miana światowego cudu natury

piątek, 20 sierpnia 2010
Weronika Morys
MazuryKraina Wielkich Jezior Mazurskich (Masurian Lakes District) jest jedynym polskim reprezentantem w światowym konkursie na Nowe 7 Cudów Natury. Organizatorem plebiscytu jest założona przez podróżnika Bernarda Webera szwajcarska fundacja New7Wonders, która niedawno zakończyła tworzenie nowej listy siedmiu architektonicznych cudów świata.

Pierwszy etap konkursu Nowe 7 Cudów Natury trwał do 7 lipca 2009 roku. W tym etapie brała również udział Puszcza Białowieska. W głosowaniu internetowym z 261 kandydatów podzielonych wybrano 71 miejsc. Wielkie Jeziora Mazurskie startują w kategorii “krajobrazy i formacje polodowcowe”. W drugim etapie grupa ekspertów wybrała 28 finalistów, w tym 5 miejsc z Europy.

Aby promować konkurs i zachęcać do oddania głosu na Mazury stworzono stronę internetową http://www.mazurycudnatury.pl/. Można tu obejrzeć zdjęcia i przeczytać instrukcję głosowania w języku polskim. Głosować można zarówno przez Internet (musimy wtedy wybrać 7 kandydatów), jak i przez sms (możemy głosować tylko na Mazury). Głosowanie na najlepszą siódemkę potrwa do połowy 2011 roku. Wielkie Jeziora Mazurskie konkurują z takimi miejscami o światowej sławie jak Puszcza Amazońska, Morze Martwe, Wyspy Galapagos, Kilimandżaro czy Ayers Rock.
TYP: a3
0 0
Komentarze