TYP: a1

Wielkie Jeziora Mazurskie kandydują do miana światowego cudu natury

piątek, 20 sierpnia 2010
Weronika Morys
MazuryKraina Wielkich Jezior Mazurskich (Masurian Lakes District) jest jedynym polskim reprezentantem w światowym konkursie na Nowe 7 Cudów Natury. Organizatorem plebiscytu jest założona przez podróżnika Bernarda Webera szwajcarska fundacja New7Wonders, która niedawno zakończyła tworzenie nowej listy siedmiu architektonicznych cudów świata.

Pierwszy etap konkursu Nowe 7 Cudów Natury trwał do 7 lipca 2009 roku. W tym etapie brała również udział Puszcza Białowieska. W głosowaniu internetowym z 261 kandydatów podzielonych wybrano 71 miejsc. Wielkie Jeziora Mazurskie startują w kategorii “krajobrazy i formacje polodowcowe”. W drugim etapie grupa ekspertów wybrała 28 finalistów, w tym 5 miejsc z Europy.

Aby promować konkurs i zachęcać do oddania głosu na Mazury stworzono stronę internetową http://www.mazurycudnatury.pl/. Można tu obejrzeć zdjęcia i przeczytać instrukcję głosowania w języku polskim. Głosować można zarówno przez Internet (musimy wtedy wybrać 7 kandydatów), jak i przez sms (możemy głosować tylko na Mazury). Głosowanie na najlepszą siódemkę potrwa do połowy 2011 roku. Wielkie Jeziora Mazurskie konkurują z takimi miejscami o światowej sławie jak Puszcza Amazońska, Morze Martwe, Wyspy Galapagos, Kilimandżaro czy Ayers Rock.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 August

Do Gdańska wpłynęła "Antica" z Jerzym Wąsowiczem i Andrzejem Sochajem po 6. latach żeglugi po różnych morzach świata. Żeglarze przebyli około 60 000 Mm, odwiedzając porty 38 krajów na wszystkich kontynentach
niedziela, 3 sierpnia 1997
Rozpoczęła się pierwsza edycja Mazurskiej Operacji Żagiel
piątek, 3 sierpnia 1979
W Anglii zmarł Joseph Conrad (Józef Korzeniowski), nasłynniejszy pisarz marynista
niedziela, 3 sierpnia 1924
W Kadyksie rozpoczął rejs Krzysztof Kolumb na czele eskadry trzech statków ("Santa Maria", "Nina", "Pinta") zakończony odkryciem nowego lądu; po trzech miesiącach żeglarze dotarli na Bahamy, w przekonaniu, że dotarli do Indii Zachodnich
sobota, 3 sierpnia 1492