TYP: a1

Karetki pływają po mazurskich jeziorach

sobota, 4 czerwca 2011

Fot. Julita B.C.
Od 1 czerwca do końca września na Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich całodobowe dyżury będzie pełnić pięć wodnych karetek pogotowia, które stacjonują w Rynie, Giżycku, Sztynorcie, Wierzbie oraz Iławie. Dotarcie karetki do potrzebujących ma zajmować około 15 minut.


Wodne karetki zostały wyposażone w taki sam sprzęt medyczny jaki posiadają zwykłe ambulansy (m.in. defibrylatory, respiratory, butle z tlenem, pompy infuzyjne oraz leki). W razie potrzeby, na Mazury zostanie wysłany także eurocopter stacjonujących w Olsztynie, Suwałkach oraz Białymstoku. W tym sezonie na Mazurach pojawi się prócz wodnych karetek, prawie 100 ratowników oraz 15 łodzi WOPR-u.

Do końca tego miesiąca wzdłuż Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich zostanie również uruchomiony system kilkunastu latarni, które ostrzegą żeglarzy przed zbliżającą się nawałnicą.

Źródło: www.tur-info.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 24 May

W Southampton zakończyła się 7 edycja Whitbread Race; zwycięża "Ef Language".
niedziela, 24 maja 1998
Urodził się Zygmunt Choreń, kapitan jachtowy, regatowiec morski, uczestnik rejsu na "Otago" w regatach Whitbread Race i przede wszystkim projektant żaglowców; m.in. zaprojektował żaglowce "Pogoria", "Iskra", "Dar Młodzieży", "Kaliakra", "Oceania", "Gwarek
sobota, 24 maja 1941