TYP: a1

Ekologiczna przystań żeglarska w Mikołajkach

piątek, 24 grudnia 2010
Weronika Morys
Marek & Ewa Wojciechowscy
Fot. Marek & Ewa Wojciechowscy

W Mikołajkach stanęła pierwsza z dziesięciu ekologicznych przystani żeglarskich, które do 2013 roku mają powstać na Warmii i Mazurach.


Nad Jeziorem Mikołajskim powstały dwa nowe pomosty z przyłączami do prądu i wody oraz systemem odbioru ścieków prosto z żaglówek. Grzegorz Kubicki z Mazurskiego Klubu Żeglarskiego ma nadzieję, że teraz ścieki z jachtów nie będą już trafiały do jezior. Remont przeszedł też budynek klubu żeglarskiego, który będzie służył służyć edukacji młodych żeglarzy oraz jako schronienie w razie załamania pogody.


Do 2013 roku Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie przeznaczy ponad 7 milionów złotych na budowę podobnych ekologicznych portów.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 November

Zmarła Danuta Zjawińska - od 1948 r. pracownik, a później kierowniczka biura PZŻ w Warszawie. W latach odrodzenia polskiego żeglarstwa po 1956 r. należała do animatorów polskiego żeglarstwa. Była kimś zaufanym i serdecznie bliskim, nie odmawiając pomocy p
niedziela, 25 listopada 1990
W Szczecinie umiera Konstanty Maciejewicz, pochowany na szczecińskim Cmentarzu Centralnym.
sobota, 25 listopada 1972
Zakończyła swój samotny rejs (przejście kobiece przejście Atlantyku) Ann Davison na jachcie "Felicity Ann", angielska dziennikarka. Żeglowała z angielskiego Plymouth, poprzez Wyspy Kanaryjskie, Antiguę do Nowego Jorku.
środa, 25 listopada 1953
Do San Lucar dopływa statek Krzysztofa Kolumba wracając z ostatniej wyprawy do Ameryki.
poniedziałek, 25 listopada 1504