TYP: a1

Żeglarskie eko-Mazury

poniedziałek, 6 września 2010
Weronika Morys
eko-mazury
  Ekomarina, wizualizacja.
Program budowy marin, koordynowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Bezpieczeństwa Wielkich Jezior Mazurskich, ucieszy żeglarzy i firmy budowlane. Całkowity koszt inwestycji ma się zamknąć w kwocie 32 mln zł, z czego 80% wyłoży Unia Europejska.


Ekologiczne przystanie powstaną w gminach: Pisz, Węgorzewo, Mrągowo, Mikołajki, Orzysz, Zalewo, Iława oraz przy ośrodkach PTTK Kamień i Wilkasy. Oprócz budowy ekomarin planowany jest zakup pięciu łodzi hybrydowych wyposażonych w sprzęt do monitoringu środowiska dla Komendy Województwa Policji w Olsztynie. Łodzie umożliwią kontrolowanie, kto zrzuca ścieki do jeziora.

Unia Europejska pokryje większą część kosztów inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. W listopadzie mają zostać podpisane umowy z beneficjentami, a w najbliższych miesiącach rozpoczną się przetargi dla wykonawców.

Źródło: kontrakty.pb.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956