TYP: a1

Żeglarskie eko-Mazury

poniedziałek, 6 września 2010
Weronika Morys
eko-mazury
  Ekomarina, wizualizacja.
Program budowy marin, koordynowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Bezpieczeństwa Wielkich Jezior Mazurskich, ucieszy żeglarzy i firmy budowlane. Całkowity koszt inwestycji ma się zamknąć w kwocie 32 mln zł, z czego 80% wyłoży Unia Europejska.


Ekologiczne przystanie powstaną w gminach: Pisz, Węgorzewo, Mrągowo, Mikołajki, Orzysz, Zalewo, Iława oraz przy ośrodkach PTTK Kamień i Wilkasy. Oprócz budowy ekomarin planowany jest zakup pięciu łodzi hybrydowych wyposażonych w sprzęt do monitoringu środowiska dla Komendy Województwa Policji w Olsztynie. Łodzie umożliwią kontrolowanie, kto zrzuca ścieki do jeziora.

Unia Europejska pokryje większą część kosztów inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. W listopadzie mają zostać podpisane umowy z beneficjentami, a w najbliższych miesiącach rozpoczną się przetargi dla wykonawców.

Źródło: kontrakty.pb.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 November

Zmarła Danuta Zjawińska - od 1948 r. pracownik, a później kierowniczka biura PZŻ w Warszawie. W latach odrodzenia polskiego żeglarstwa po 1956 r. należała do animatorów polskiego żeglarstwa. Była kimś zaufanym i serdecznie bliskim, nie odmawiając pomocy p
niedziela, 25 listopada 1990
W Szczecinie umiera Konstanty Maciejewicz, pochowany na szczecińskim Cmentarzu Centralnym.
sobota, 25 listopada 1972
Zakończyła swój samotny rejs (przejście kobiece przejście Atlantyku) Ann Davison na jachcie "Felicity Ann", angielska dziennikarka. Żeglowała z angielskiego Plymouth, poprzez Wyspy Kanaryjskie, Antiguę do Nowego Jorku.
środa, 25 listopada 1953
Do San Lucar dopływa statek Krzysztofa Kolumba wracając z ostatniej wyprawy do Ameryki.
poniedziałek, 25 listopada 1504