TYP: a1

Żeglarskie eko-Mazury

poniedziałek, 6 września 2010
Weronika Morys
eko-mazury
  Ekomarina, wizualizacja.
Program budowy marin, koordynowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Bezpieczeństwa Wielkich Jezior Mazurskich, ucieszy żeglarzy i firmy budowlane. Całkowity koszt inwestycji ma się zamknąć w kwocie 32 mln zł, z czego 80% wyłoży Unia Europejska.


Ekologiczne przystanie powstaną w gminach: Pisz, Węgorzewo, Mrągowo, Mikołajki, Orzysz, Zalewo, Iława oraz przy ośrodkach PTTK Kamień i Wilkasy. Oprócz budowy ekomarin planowany jest zakup pięciu łodzi hybrydowych wyposażonych w sprzęt do monitoringu środowiska dla Komendy Województwa Policji w Olsztynie. Łodzie umożliwią kontrolowanie, kto zrzuca ścieki do jeziora.

Unia Europejska pokryje większą część kosztów inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. W listopadzie mają zostać podpisane umowy z beneficjentami, a w najbliższych miesiącach rozpoczną się przetargi dla wykonawców.

Źródło: kontrakty.pb.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972