TYP: a1

Zoe Valdés „Piratki z Karaibów”

środa, 30 stycznia 2013
MZ

Oto coś dla miłośników dobrej literatury przygodowej, z naciskiem na określenie „dobra literatura”, bowiem nie jest to opowieść spłodzona byle jak, mająca zaspokoić mało wyrafinowane gusta. To kawał znakomitej prozy.

Kubańska powieściopisarka zdobyła swoją twórczością uznanie na całym świecie, gromadząc sporo znaczących, prestiżowych nagród literackich. Jej dorobek to około dwadzieścia utworów, a kilka z nich zostało przetłumaczonych na język polski. Bohaterkami tej książki są dwie kobiety, Ann Bonny i Mary Read, które w męskim przebraniu zaciągnęły się na korsarski okręt. Dodać tu należy, że są to postaci autentyczne. Obie, jedna Irlandka, druga Angielka, przeżywają niezwykłe przygody, by przejść do żeglarskiej legendy. Jest w tej brawurowej opowieści wszystko co lubimy, bitwy morskie, barwne postaci piratów, pojedynki, intrygi, ukryte skarby. Są tu także romanse, namiętności, jest erotyka. A wszystko to opisane barwnym, miejscami dosadnym językiem z dużym poczuciem humoru. Świetna lektura na zimowe (nie tylko) wieczory. Naprawdę warto po tę książkę sięgnąć i zanurzyć się w realny, ale i magiczny jednocześnie świat Karaibów, żaglowców i korsarzy.
Zoe Valdes "Piratki z Karaibów"

Wydawnictwo Noir sur Blanc Warszawa 2010

stron: 182

cena: 22 zł

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001