TYP: a1

Zoe Valdés „Piratki z Karaibów”

środa, 30 stycznia 2013
MZ

Oto coś dla miłośników dobrej literatury przygodowej, z naciskiem na określenie „dobra literatura”, bowiem nie jest to opowieść spłodzona byle jak, mająca zaspokoić mało wyrafinowane gusta. To kawał znakomitej prozy.

Kubańska powieściopisarka zdobyła swoją twórczością uznanie na całym świecie, gromadząc sporo znaczących, prestiżowych nagród literackich. Jej dorobek to około dwadzieścia utworów, a kilka z nich zostało przetłumaczonych na język polski. Bohaterkami tej książki są dwie kobiety, Ann Bonny i Mary Read, które w męskim przebraniu zaciągnęły się na korsarski okręt. Dodać tu należy, że są to postaci autentyczne. Obie, jedna Irlandka, druga Angielka, przeżywają niezwykłe przygody, by przejść do żeglarskiej legendy. Jest w tej brawurowej opowieści wszystko co lubimy, bitwy morskie, barwne postaci piratów, pojedynki, intrygi, ukryte skarby. Są tu także romanse, namiętności, jest erotyka. A wszystko to opisane barwnym, miejscami dosadnym językiem z dużym poczuciem humoru. Świetna lektura na zimowe (nie tylko) wieczory. Naprawdę warto po tę książkę sięgnąć i zanurzyć się w realny, ale i magiczny jednocześnie świat Karaibów, żaglowców i korsarzy.
Zoe Valdes "Piratki z Karaibów"

Wydawnictwo Noir sur Blanc Warszawa 2010

stron: 182

cena: 22 zł

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 June

Zginął na morzu Kpt. Tadeusz Rożniewski.
wtorek, 14 czerwca 2005
W Rotterdamie odbywa się chrzest s/y "Łódka Bols".
sobota, 14 czerwca 2003
Z Gdańska wyrusza w rejs dookoła świata "Antica" Jerzego Wąsowicza.
niedziela, 14 czerwca 1998
Z portu Falmouth wyszedł w rejs mały kecz "Suahili" z Robinem Knox-Johnstonem na pokładzie; powrócił do tego samego portu 22.04.1969 r.; trasa rejsu wiodła dookoła świata z okrążeniem trzech przylądków: Horn, Leeuwin i Dobrej Nadziei.
piątek, 14 czerwca 1968