TYP: a1

Zoe Valdés „Piratki z Karaibów”

środa, 30 stycznia 2013
MZ

Oto coś dla miłośników dobrej literatury przygodowej, z naciskiem na określenie „dobra literatura”, bowiem nie jest to opowieść spłodzona byle jak, mająca zaspokoić mało wyrafinowane gusta. To kawał znakomitej prozy.

Kubańska powieściopisarka zdobyła swoją twórczością uznanie na całym świecie, gromadząc sporo znaczących, prestiżowych nagród literackich. Jej dorobek to około dwadzieścia utworów, a kilka z nich zostało przetłumaczonych na język polski. Bohaterkami tej książki są dwie kobiety, Ann Bonny i Mary Read, które w męskim przebraniu zaciągnęły się na korsarski okręt. Dodać tu należy, że są to postaci autentyczne. Obie, jedna Irlandka, druga Angielka, przeżywają niezwykłe przygody, by przejść do żeglarskiej legendy. Jest w tej brawurowej opowieści wszystko co lubimy, bitwy morskie, barwne postaci piratów, pojedynki, intrygi, ukryte skarby. Są tu także romanse, namiętności, jest erotyka. A wszystko to opisane barwnym, miejscami dosadnym językiem z dużym poczuciem humoru. Świetna lektura na zimowe (nie tylko) wieczory. Naprawdę warto po tę książkę sięgnąć i zanurzyć się w realny, ale i magiczny jednocześnie świat Karaibów, żaglowców i korsarzy.
Zoe Valdes "Piratki z Karaibów"

Wydawnictwo Noir sur Blanc Warszawa 2010

stron: 182

cena: 22 zł

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 March

Na wodach San Diego tonie "One Australia" Johna Bertranda stając się pierwszym jachtem zatopionym podczas regat o Puchar Ameryki.
niedziela, 5 marca 1995
Wodowanie w Bilbao szkunera "Juan Sebastian de Elcano".
sobota, 5 marca 1927
Urodził się Zdzisław Michalski, generał brygady, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej; pierwsze uprawnienia żeglarskie zdobył w oflagu, gdzie przebywał jako oficer kampanii wrześniowej. W latach 1964-1969 pływał jako zastępca kapitana na "Zawiszy Czarnym". W
wtorek, 5 marca 1912