TYP: a1

Patrick O'Brian "Port zdrady"

środa, 10 listopada 2010
Z.
Port ZdradyNo wreszcie jest! Długo nam przyszło czekać na kolejny tom cyklu Patricka O'Brian'a o kapitanie Jack'u Aubrey'u, ale jest! Wydawnictwo „Zysk i s-ka” wystawia naszą cierpliwość na ciężką próbę, kolejne tomy ukazują się po sporej przerwie – dość dodać, że pierwszy pod tytułem „Dowódca Sophie” nosi datę 1997 rok. Teraz otrzymaliśmy tom dziesiąty, zatem, co łatwo policzyć, wypada mniej niż jedna książka na rok. Ale co tam, warto czekać. Najnowsza część cyklu nosi tytuł „Port zdrady” i tak jak w poprzednich, dostajemy tu wszystko, co lubimy. Mamy więc wątek szpiegowski ze Stephanem Matyrinem jako tropiącym francuski spisek na Malcie, mamy romanse i związane z tym problemy samego Jacka Aubreya. Jest jego ukochana HMS „Surprise”, wreszcie jest wyprawa na Morze Czerwone i dramatyczne morskie starcia. Więcej nie powiem – trzeba to samemu przeczytać. Zapewniam – to kawał rzetelnej morskiej przygody.

Patrck O'Brian
„Port zdrady”
Wydawnictwo Zysk i s-ka 2010
cena:35,90
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 6 October

W Larvick urodził się Thor Heyerdahl, norweski podróżnik i badacz migracji ludów, organizator wypraw m.in. na "Kon-Tiki", "Ra".
wtorek, 6 października 1914
W Londynie umiera Paweł Edmund Strzelecki (urodzony w 1797 roku), uczony geograf i geolog, podróżnik, badacz terenów Ameryki Poludniowej, Australii, Tasmanii, Nowej Zelandii.
poniedziałek, 6 października 1873