TYP: a1

Patrick O'Brian "Port zdrady"

środa, 10 listopada 2010
Z.
Port ZdradyNo wreszcie jest! Długo nam przyszło czekać na kolejny tom cyklu Patricka O'Brian'a o kapitanie Jack'u Aubrey'u, ale jest! Wydawnictwo „Zysk i s-ka” wystawia naszą cierpliwość na ciężką próbę, kolejne tomy ukazują się po sporej przerwie – dość dodać, że pierwszy pod tytułem „Dowódca Sophie” nosi datę 1997 rok. Teraz otrzymaliśmy tom dziesiąty, zatem, co łatwo policzyć, wypada mniej niż jedna książka na rok. Ale co tam, warto czekać. Najnowsza część cyklu nosi tytuł „Port zdrady” i tak jak w poprzednich, dostajemy tu wszystko, co lubimy. Mamy więc wątek szpiegowski ze Stephanem Matyrinem jako tropiącym francuski spisek na Malcie, mamy romanse i związane z tym problemy samego Jacka Aubreya. Jest jego ukochana HMS „Surprise”, wreszcie jest wyprawa na Morze Czerwone i dramatyczne morskie starcia. Więcej nie powiem – trzeba to samemu przeczytać. Zapewniam – to kawał rzetelnej morskiej przygody.

Patrck O'Brian
„Port zdrady”
Wydawnictwo Zysk i s-ka 2010
cena:35,90
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 July

Wyruszył w okołoziemski rejs s/y "Asterias" ze zmieniającymi się załogami ze Śląskiego Yacht Clubu ZSP-PTTK, m.in. z opłynięciem Hornu (29.03.1988 r.).
poniedziałek, 13 lipca 1987
W Bridgetown na Barbados kończy się rejs tratwy "Ra II" Thora Heyerdahla (start 17 maja z Safi).
poniedziałek, 13 lipca 1970
W Gdyni podniesiono banderę na statku szkolnym "Dar Pomorza"; statek pływał pod polską banderą do 1981 r., a obecnie pełni funkcję statku muzeum.
niedziela, 13 lipca 1930