TYP: a1

„Zabójcza Fala” D.Preston i L. Child

środa, 4 lipca 2012
MZ

Tytuł tej książki na tyle mnie zainteresował, że bez wahania postanowiłem dokonać wymiany gotówki na ten poręczny, ale i obszerny tom. 


Tym chętniej to uczyniłem, bowiem czas kanikuły sprzyja lekkiej, przygodowej lekturze. Trzeba przyznać, że autorzy uczynili wszystko aby powieść była atrakcyjna. Mamy tu więc historię ukrytego pirackiego skarbu, wyspę cieszącą się złą sławą, na której się ów skarb znajduje, sympatycznego, dotkniętego tragedią rodzinną bohatera, maniakalnego poszukiwacza skarbu, tudzież jego psychopatycznego pomocnika-mordercę i wreszcie wątek romansowy. 


Ale to nie wszystko, jest tu także bezlitosny sztorm, zagadka kryptologiczna, tajemnicze zgony i co oczywiste skarb liczony w miliardach dolarów oraz tajemniczy miecz – zaiste prawdziwy mroczny przedmiot pożądania. Nic zatem dziwnego, że czas przy takim nagromadzeniu intryg szybko i co ważne, bezrefleksyjnie mi płynął. Dopiero na końcu, gdy odkładałem na półkę przeczytany tom, pomyślałem sobie – Boże! Co to za piramidalne brednie! No tak, ale czytało się te brednie z zainteresowaniem. Może to wpływ wysokich temperatur, zubażających intelekt.


Douglas Preston, Lincoln Child „Zabójcza Fala”

G+J Gruner+Jahr Polska 2011

stron 580

cena 19,90

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786