TYP: a1

„Zabójcza Fala” D.Preston i L. Child

środa, 4 lipca 2012
MZ

Tytuł tej książki na tyle mnie zainteresował, że bez wahania postanowiłem dokonać wymiany gotówki na ten poręczny, ale i obszerny tom. 


Tym chętniej to uczyniłem, bowiem czas kanikuły sprzyja lekkiej, przygodowej lekturze. Trzeba przyznać, że autorzy uczynili wszystko aby powieść była atrakcyjna. Mamy tu więc historię ukrytego pirackiego skarbu, wyspę cieszącą się złą sławą, na której się ów skarb znajduje, sympatycznego, dotkniętego tragedią rodzinną bohatera, maniakalnego poszukiwacza skarbu, tudzież jego psychopatycznego pomocnika-mordercę i wreszcie wątek romansowy. 


Ale to nie wszystko, jest tu także bezlitosny sztorm, zagadka kryptologiczna, tajemnicze zgony i co oczywiste skarb liczony w miliardach dolarów oraz tajemniczy miecz – zaiste prawdziwy mroczny przedmiot pożądania. Nic zatem dziwnego, że czas przy takim nagromadzeniu intryg szybko i co ważne, bezrefleksyjnie mi płynął. Dopiero na końcu, gdy odkładałem na półkę przeczytany tom, pomyślałem sobie – Boże! Co to za piramidalne brednie! No tak, ale czytało się te brednie z zainteresowaniem. Może to wpływ wysokich temperatur, zubażających intelekt.


Douglas Preston, Lincoln Child „Zabójcza Fala”

G+J Gruner+Jahr Polska 2011

stron 580

cena 19,90

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982