TYP: a1

„W oku cyklonu” Taylor Anderson + konkurs

środa, 25 lipca 2012
MZ

Barwna i ekspresyjna okładka niewątpliwie przyciąga wzrok. Tytuł powoduje, że wielbiciel literatury marynistycznej chętnie po tę pozycje sięgnie. No cóż, lato, wakacje sprawiają, że bez zastanowienia zagłębimy się w powieść stricte rozrywkową.

I tak jest w tym przypadku – z jedną różnica jednak. Nie mamy tu do czynienia z opowieścią realistyczną, umocowaną w historycznym kontekście, tu akcja rozwija się w ten sposób, że nagle przenosimy się z rzeczywistości II wojny światowej, z bitwy na Morzu Jawajskim, w świat tak zwany „równoległy”. Nie przepadam za tego typu niby „science fiction” - mam wrażenie, że autor w ten sposób ułatwia sobie robotę pisarską, bowiem oderwanie się od faktów i realności powoduje, że wszystko można, każda opowieść staje się prawdopodobną. Tym bardziej w tym wypadku szkoda, bowiem nie da się ukryć, że Pan Anderson, jest dobrym historykiem, znawcą realiów wojny na Pacyfiku, jednocześnie utalentowanym pisarzem. To co pisze czyta się z zainteresowaniem, mógłby zatem darować sobie ową „rzeczywistość równoległą”, tworząc opowieść umieszczoną w kontekście realistycznym. Trudno, w tym wypadku stało się inaczej, czytamy zatem o przygodach załogi niszczyciela „Walker”, który to za przyczyną tajemniczego szkwału znajduje się w innym świecie, gdzie trwa wojna między miłymi i sympatycznymi lemurami obdarzonymi ludzką inteligencją, a okrutnymi i krwiożerczymi jaszczurami. Tyle streszczenia – resztę trzeba samemu przeczytać. Ponoć całość składa się z pięciu tomów. Wiemy, że drugi już się ukazał. Nazywa się to to „Krucjata” - ostrzegam, to czytadła dla wielbicieli gatunku. Inni, mniej odporni mogą tego nagromadzenia wydarzeń nie przetrzymać.


Cykl „Niszczyciel” - „W oku cyklonu”

Autor: Taylor Anderson

Dom Wydawniczy Rebis 2011

stron:476

cena: 35,90 zł

 

UWAGA, KONKURS FOTOGRAFICZNY!


Do rozdania mamy 5 książek „W oku cyklonu”. Cztery dla użytkowników Tawerny Skipperów i jedną dla naszego fana na Facebooku.

Jak wygrać nagrodę:

1. Na Tawernie Skipperów

Żeby wziąć udział w konkursie, należy zamieścić na naszym portalu zdjęcia okrętu wojennego. Autorzy 4 zdjęć, które otrzymają najlepszą ocenę użytkowników, wygrają książki.

WAŻNE: Każde zdjęcie trzeba zgłosić do konkursu, przesyłając link do miejsca, w którym się znajduje na Tawernie Skipperów na adres info@tawernaskipperow.pl.

2. Na Facebooku

Jeden egzemplarz książki otrzyma osoba, która zamieści zdjęcie okrętu wojennego na naszym profilu na Facebooku i zbierze najwięcej kliknięć "lubię to".

Jedna osoba może zgłosić dowolną liczbę zdjęć, jednak może wygrać tylko jedną książkę. Konkurs trwa do 13.08.2012 r., do godziny 1200.Zdjęcia zgłoszone do konkursu:

   
 
Zwycięskie zdjęcia:


Sebastian Kała "ORP Orkan - CAŁA NAPRZÓD"
 

Ania "Chorwacja"
 

Piotr Kostrzewa"Błyskawica o wschodzie słońca"
 
 
Paulina Szarzyńska "Grecja-Pireus"
 
 
Krzysiek "Greckie łodzie wojskowe"
Gratulujemy!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 April

Zatonięcie "Titanica" po zderzeniu z górą lodową.
poniedziałek, 15 kwietnia 1912
Wodowanie klipra "Flying Cloud", zaprojektowanego przez Donalda Mc Kaya, jednego z najsłynniejszych konstruktorów; zbudował największe, najszybsze i najładniejsze klipry. "Flying Cloud" był rekordzistą trasy z Nowego Jorku do San Francisco z czasem 89 dni
wtorek, 15 kwietnia 1851