TYP: a1

Karaibska krucjata – La Tumba de los Piratas

środa, 17 października 2012
MZ

Podobnie jak przy poprzednim omówieniu pierwszego tomu „dylogii” Marcina Mortki, również i w tym przypadku okładka jaką możemy oglądać, w sposób absolutnie adekwatnie oddaje to, czego w owym tomie możemy się spodziewać. 


Zatem znów korsarze, piraci, tajemnicze wyspy, perły, diamenty, potyczki, bitwy morskie, pojedynki na kordy i szpady, armaty plujące ogniem, a do tego spora ilość tajemniczych zjaw i duchów – pod względem ich ilości tom II bezwzględnie góruje nad tomem I. Podobnie główny bohater, dowodzący „Magdaleną” kapitan William O`Connor jest w tej części opowieści bardziej oderwany od rzeczywistości, pogrążony we frustracjach i co tu kryć, przez większą część opowieści tkwi „w objęciach absyntu” - w tym wypadku bodajże - malagi. Co jeszcze można o tej opowieści powiedzieć, nie zdradzając fabuły – otóż jest to książka specjalnie przeznaczona dla miłośników „zwrotów akcji”. W tym tomie „niespodziewane zwroty akcji” następują praktycznie na każdej stronie. Sumując – to książka naprawdę dla amatorów.


Marcin Mortka „Karaibska krucjata – La Tumba de los Piratas”

Wydawnictwo Fabryka Słów, Lublin 2011

Wydanie I

stron 371

 

 


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 April

17 kwietnia zmarł Zbigniew Stosio, harcerz, żeglarz i wieloletni działacz Polskiego Związku Żeglarskiego. Miał 72 lata
piątek, 17 kwietnia 2020
Na bahamskiej wyspie Sandy Cay (około 15 mil od stolicy Bahamów, Nassau) została założona Karaibska Republika Żeglarska. Republikę założyli obecni na pokładzie polonijnego jachtu "Solidarity" żeglarze: Andrzej W. Piotrowski, Kuba Łuczkiewicz, Wojtek Minic
poniedziałek, 17 kwietnia 1995
Dominik Życki i Mateusz Kusznierewicz wywalczyli tytuł mistrzów świata w klasie Star.
czwartek, 17 kwietnia 2008
W stoczni Mag Ocea zwodowano trimaran "Fujifilm".
wtorek, 17 kwietnia 2001