TYP: a1

Karaibska krucjata – La Tumba de los Piratas

środa, 17 października 2012
MZ

Podobnie jak przy poprzednim omówieniu pierwszego tomu „dylogii” Marcina Mortki, również i w tym przypadku okładka jaką możemy oglądać, w sposób absolutnie adekwatnie oddaje to, czego w owym tomie możemy się spodziewać. 


Zatem znów korsarze, piraci, tajemnicze wyspy, perły, diamenty, potyczki, bitwy morskie, pojedynki na kordy i szpady, armaty plujące ogniem, a do tego spora ilość tajemniczych zjaw i duchów – pod względem ich ilości tom II bezwzględnie góruje nad tomem I. Podobnie główny bohater, dowodzący „Magdaleną” kapitan William O`Connor jest w tej części opowieści bardziej oderwany od rzeczywistości, pogrążony we frustracjach i co tu kryć, przez większą część opowieści tkwi „w objęciach absyntu” - w tym wypadku bodajże - malagi. Co jeszcze można o tej opowieści powiedzieć, nie zdradzając fabuły – otóż jest to książka specjalnie przeznaczona dla miłośników „zwrotów akcji”. W tym tomie „niespodziewane zwroty akcji” następują praktycznie na każdej stronie. Sumując – to książka naprawdę dla amatorów.


Marcin Mortka „Karaibska krucjata – La Tumba de los Piratas”

Wydawnictwo Fabryka Słów, Lublin 2011

Wydanie I

stron 371

 

 


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 September

Na "Nord V" z San Francisco w samotny rejs dookoła świata wyruszył Andrzej Urbańczyk z zamiarem opłynięcia trasy w czasie 100 dni. Złe warunki meteorologiczne uniemożliwiły realizację zamiaru i rejs został przerwany.
czwartek, 21 września 1989
W odległości około 600 Mm od Azorów zatonął czteromasztowy bark "Pamir" (zbudowany w Hamburgu w 1905 r. z przeznaczeniem do przewozu towarów na trasę australijską i południowo-amerykańską); zginęło 80 młodych marynarzy.
sobota, 21 września 1957
Urodził się Marc Pajot, jeden z najsłynniejszych francuskich żeglarzy regatowych.
poniedziałek, 21 września 1953