TYP: a1

"SRC podręcznik dla radiooperatorów"

środa, 8 lutego 2012
MZ

Przyszło nam tu już kilkakrotnie omawiać publikacje sygnowane nazwiskiem Piotr Lewandowski, a wydane przez prowadzoną przez niego Szkołę Żeglarstwa Morka.

Wspominaliśmy, że książeczki te są pożyteczne, niosące podstawowe informacje w sposób zwięzły, syntetyczny, zatem łatwo przyswajalne. Dodatkową zaletą i - co tu kryć - dobrą dydaktyczną pomocą są dołączane do nich płyty CD, na których prezentowana jest „wizualizacja” treści podręcznika.

Teraz również mamy do czynienia z podobnie zredagowanym podręcznikiem. Jego temat to łączność na morzu. O tym, że wiedza na ten temat jest istotna, przekona się każdy, któremu przyjdzie prowadzić jacht. Potwierdzenie umiejętności posługiwania się UKF jest wymagane (bywa) w Chorwacji. Jakoś trzeba zaanonsować swoje podejście do mariny albo, co ważniejsze, zgłosić się do odprawy w porcie wejścia, czy też, co nie daj Boże, wzywać pomocy. O tym wszystkim mówi ta książka – do tego pewne rzeczy można przećwiczyć korzystając z płyty z symulatorem UKF. Nie da się ukryć, warto tę książkę zabrać ze sobą na morski rejs.


Piotr Lewandowski, Łukasz Mielczarek „SRC podręcznik dla radiooperatorów”

Wydawca MORKA – Piotr Lewandowski

stron: 72

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 April

Zmarł Jerzy Szałajko, jeden z nestorów szczecińskiego żeglarstwa i JK AZS
środa, 18 kwietnia 2018
Z Gdyni w wokółziemski rejs wypływa "Iskra II" dowodzona przez Czesława Dyrcza.
wtorek, 18 kwietnia 1995
W Auckland urodził się Dean Barker, skipper "Emirates Team New Zealand".
środa, 18 kwietnia 1973
Zmarł Thor Heyerdahl, który zyskał światową sławę w 1947 r. dzięki trwającej 101 dni podróży z Ameryki Południowej do Polinezji na tratwie "Kon-Tiki" wykonanej na wzór tratw Inków. Później żeglował na tratwach trzcinowych "Ra", "Ra II", "Tygrys".
czwartek, 18 kwietnia 2002