TYP: a1

„Żeglarstwo śródlądowe” + konkurs

środa, 8 sierpnia 2012
MZ

Rzecz, którą w tej rubryce opiszę, nie jest książką, ale mimo to zasługuje na uwagę, bowiem niewątpliwie jest niezwykle przydatna tym, którzy rozpoczynają naukę na kursach żeglarskich.

O podobnej pomocy dydaktycznej już pisaliśmy. Wtedy było to „Żeglarstwo morskie. Oznakowanie i światła statków”. Tym razem tytuł brzmi lakonicznie „Żeglarstwo śródlądowe”. To niewielki pakiet obrazków, na których przedstawiono zarówno znaki jakie żeglarz na wodach śródlądowych napotkać może, a które zmuszają do określonego zachowania, jak i te informujące o niebezpieczeństwie. Oprócz tego znajdziemy też oznakowania jednostek pływających, graficzne przedstawienie sygnałów dźwiękowych oraz zgrabnie pokazane zasady pierwszeństwa na wodzie. Te ostatnie pomysłowo, za pomocą zdjęć, przedstawiają różne sytuacje z punktu widzenia sternika, a nie jak to często w podręcznikach bywa – schematycznie. Polecamy kursantom! Ułatwi to naukę.


„Żeglarstwo śródlądowe”
Opracował: Piotr Lewandowski
Konsultacje: Bartłomiej Czarciński
Grafika: Marek Jachowicz
Wydawca: MORKA – Piotr Lewandowski

UWAGA, KONKURS FOTOGRAFICZNY!


Do rozdania mamy 5 zestawów „Żeglarstwo śródlądowe”. Cztery dla użytkowników Tawerny Skipperów i jeden dla naszego fana na Facebooku.

Jak wygrać nagrodę:

1. Na Tawernie Skipperów

Żeby wziąć udział w konkursie, należy zamieścić na naszym portalu zdjęcie dowolnego znaku żeglugi śródlądowej. Wygrywają autorzy 4 najciekawszych zdjęć.

WAŻNE: Każde zdjęcie trzeba zgłosić do konkursu, przesyłając link do miejsca, w którym się znajduje na Tawernie Skipperów na adres info@tawernaskipperow.pl.

2. Na Facebooku

Jeden egzemplarz otrzyma osoba, która zamieści zdjęcie znaku żeglugi śródlądowej na naszym profilu na Facebooku i zbierze najwięcej kliknięć "lubię to".

Jedna osoba może zgłosić dowolną liczbę zdjęć, jednak może wygrać tylko jedną nagrodę. Konkurs trwa do 29.08.2012 r., do godziny 1200.Zwycięskie zdjęcia:Fot. Maciej 'Ciosacz' Kurowski

Fot. Piotr Kostrzewa

Fot. Paulina Szarzyńska

Fot. Bravo

Na Facebooku wygrało zdjęcie:Fot. Jurand Bogocz
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 May

Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Odpłynął w swój ostatni rejs do Hilo Stan Hugill, człowiek legenda; mając 16 lat zamustrował na swój pierwszy żaglowiec, na kilkunastu kolejnych przepływał własną młodość, później jako zawodowy szantymen bywał na wszystkich morzach i oceanach. Śpiewał, pi
środa, 13 maja 1992
W Lysaller umiera Fritjof Nansen (ur. w 1861 r.) - norweski oceanograf i badacz polarny; m.in. zorganizował ekspedycję na statku "Fram", aby dowieść swojej tezy o istnieniu morskiego prądu polarnego płynącego ku wschodnim wybrzeżom Grenlandii.
wtorek, 13 maja 1930
W Świnoujściu nastąpił start s/y "Witeź II" z Kapitanem Emilem Żychiewiczem do rejsu do Islandii. Był to pierwszy rejs polskiego jachtu do stolicy Islandii. Rejs zakończył się 12.07.1959 r. po przebyciu 3767 Mm.
środa, 13 maja 1959