TYP: a1

Premiera książki Marcina Mortki „Listy Lorda Bathursta”

czwartek, 28 marca 2013
Informacja prasowa
Już jutro, 29.03, odbędzie się premiera najnowszej książki Marcina Mortki „Listy Lorda Bathursta”. Głównym bohaterem książki jest Kapitan Peter Dodds znany ze swojej niezależności i braku pokory wobec rozkazów. Prowadzi go to przed pluton egzekucyjny... I gdyby nie tajemniczy lord Bathurst, zamiast na pokładzie pięknego żaglowca kapitan wylądowałby w dole z wapnem.

[z opisu wydawcy] „Peter Dodds musi pożeglować nie wiadomo gdzie i nie wiadomo po co. Kolejne etapy tajnej misji odsłaniać będą listy lorda Bathursta. Po drodze musi zatapiać obce statki i zabijać niewinnych cywilów. A gdyby do głowy mu przyszło protestować, pilnują go przekupieni lub zastraszeni przez Bathursta marynarze, pewna gnida nazwiskiem Stirling i świadomość, że od jego subordynacji zależy los córki, szesnastoletniej Emily.

Marcin Mortka za niedościgniony wzór uważa Patryka O’Briana, którego powieści pracowicie przekłada na język polski. Trudną dolę tłumacza łączy z pracą nauczyciela i lektora języka angielskiego. Latem - pod pozorem pracy pilota wycieczek - ucieka w chłody Islandii. Pasjonat ciszy i spokoju, strażnik ogniska domowego, poszukiwacz nieprzetartych szlaków pośród puszcz i jezior, co stało się kolejną miłością jego życia.
TYP: a3
0 0
Komentarze