TYP: a1

Żeglarskie Zaduszki - 1 listopada na Jeziorze Dąbie

czwartek, 31 października 2013
Informacja prasowa
Zapraszamy na Żeglarskie Zaduszki 1 listopada - wypływamy z przystani Centrum Żeglarskiego o godz. 15.30.

Początek listopada to szczególny czas, gdy wszyscy wspominamy bliskie nam zmarłe osoby. Mogli to być członkowie naszych rodzin, nasi przyjaciele, osoby, które podziwialiśmy, lub których pasję podzielamy. Taką podzielaną wspólnie pasją, niezależnie od stopnia zażyłości, jest dla nas żeglarstwo.

1 listopada, w Dniu Wszystkich Świętych, chcemy wspólnie uczcić pamięć żeglarzy, których nie ma już z nami - osoby, które wsławiły się szczególnymi osiągnięciami, ale również i te, których pasja jest dla nas taką samą inspiracją, jaką za życia była dla nich. Nie ma lepszego miejsca, by uczcić pamięć żeglarzy niż woda. Dlatego już w piątek, 1 listopada o godz. 15.30 zapraszamy, byście razem z nami wypłynęli na wody Jeziora Dąbie - zbierzemy się w większym gronie u ujścia Regalicy, by wspomnieć tych, którzy żeglują już po innych wodach oraz uczcić ich pamięć symbolicznymi wieńcami lub świeczkami.

Informujemy jednocześnie, że zapraszamy do udziału w zaduszkach osoby, które mogą popłynąć z nami na własnych jednostkach.

Źródło: centrumzeglarskie.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 July

Opuszczono banderę na żaglowcu "Lwów" i wycofano z eksloatacji ten słynny statek szkolny
środa, 30 lipca 1930
Z Hawru do Gdyni wyruszył "Jean Madeleine" zbudowany na bazie kutra pilotowego, który w Polsce otrzymał nazwę "Junak"; był to jeden z pierwszych polskich jachtów morskich, którym dowodził Mariusz Zaruski
sobota, 30 lipca 1927