TYP: a1

Spotkajmy się w Gdyni pod pomnikiem "Zaginionych na morzu"

czwartek, 29 października 2015
Informacja prasowa | Ewa Górska
W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych, a dzień później Zaduszki. W tym czasie wspominamy wszystkich zmarłych. Także tych, których życie związane było z żeglarstwem.


Fot. Ewa Górska

Jak co roku Pomorski Związek Żeglarski zaprasza kluby żeglarskie i wszystkich chcących symbolicznie pokłonić się tym, którzy odeszli na wieczną wachtę, do uroczystego złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikiem „Zaginionych na morzu”, który znajduje się na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni (na wysokości restauracji Barracuda).

Zróbmy to wspólnie w niedzielę 1 listopada o godz. 10.
Tagi: żeglarskie zaduszki
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 lipca

Francis Joyon na trimaranie "IDEC" bije rekord dobowej żeglugi z wynikiem 543 Mm (22,62 węzły).
poniedziałek, 4 lipca 2005
"Dar Pomorza" kończy służbę i zostaje przekazany do Centralnego Muzeum Morskiego, odtąd pełni rolę muzeum.
niedziela, 4 lipca 1982
W Gdańsku odbyła się ceremonia podniesienia bandery na żaglowcu "Dar Młodzieży".
niedziela, 4 lipca 1982
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs Kapitan Zbigniew Puchalski na s/y "Miranda".
piątek, 4 lipca 1980
W Szczecinie został zwodowany jacht "Polonez", na którym Kapitan Krzysztof Baranowski startował w regatach OSTAR i później odbył rejs dookoła świata.
niedziela, 4 lipca 1971
Na "Zjawie III" zamyka okołoziemską pętlę Władysław Wagner, stając się pierwszym polskim żeglarzem, który płynął świat pod żaglami.
wtorek, 4 lipca 1939