TYP: a1

Spotkajmy się w Gdyni pod pomnikiem "Zaginionych na morzu"

czwartek, 29 października 2015
Informacja prasowa | Ewa Górska
W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych, a dzień później Zaduszki. W tym czasie wspominamy wszystkich zmarłych. Także tych, których życie związane było z żeglarstwem.


Fot. Ewa Górska

Jak co roku Pomorski Związek Żeglarski zaprasza kluby żeglarskie i wszystkich chcących symbolicznie pokłonić się tym, którzy odeszli na wieczną wachtę, do uroczystego złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikiem „Zaginionych na morzu”, który znajduje się na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni (na wysokości restauracji Barracuda).

Zróbmy to wspólnie w niedzielę 1 listopada o godz. 10.
Tagi: żeglarskie zaduszki
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 July

W regatach Chicago-Mackinac Race 2003 wystartował najnowszy nabytek chicagowskiej Polonii - jacht "Błyskawica" (Lightning). Biorąc udział w wyścigu w klasie Open "Błyskawica" po przeliczeniu zajęła I-sze miejsce wyprzedzając największy i najszybszy jacht
sobota, 12 lipca 2003
S/y "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim minął metę regat TARS 1972 jako dwunasty jacht (czas 30 dni, 16 godzin, 55 minut).
środa, 12 lipca 1972
W Gdańsku zwodowano jacht "Konstanty Maciejewicz"; w pierwszy rejs wyruszył na trasę wokół Ameryki Południowej z przejściem Przylądka Horn ze wschodu na zachód.
poniedziałek, 12 lipca 1971
Umieszczenie "Victory" w suchym doku w Portsmouth.
środa, 12 lipca 1922