TYP: a1

Spotkajmy się w Gdyni pod pomnikiem "Zaginionych na morzu"

czwartek, 29 października 2015
Informacja prasowa | Ewa Górska
W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych, a dzień później Zaduszki. W tym czasie wspominamy wszystkich zmarłych. Także tych, których życie związane było z żeglarstwem.


Fot. Ewa Górska

Jak co roku Pomorski Związek Żeglarski zaprasza kluby żeglarskie i wszystkich chcących symbolicznie pokłonić się tym, którzy odeszli na wieczną wachtę, do uroczystego złożenia kwiatów i zapalenia zniczy pod pomnikiem „Zaginionych na morzu”, który znajduje się na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni (na wysokości restauracji Barracuda).

Zróbmy to wspólnie w niedzielę 1 listopada o godz. 10.
Tagi: żeglarskie zaduszki
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883