TYP: a1

Wspomnienia pod pomnikiem

piątek, 1 listopada 2013
Informacja prasowa

Fot. Ewa Górska
Złożeniem wiązanek kwiatów i zapaleniem zniczy uczcił 1 listopada Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski tych co odeszli na wieczną wachtę w minionym roku.

Uroczystość odbyła się o godz. 10 pod pomnikiem „Zaginionych na morzu” stojącym na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Wiązankę kwiatów i znicze złożyła delegacja POZŻ na czele z prezesem Związku Bogusławem Witkowskim i członkiem zarządu do spraw żeglarstwa śródlądowego Leopoldem Naskrętem.

W krótkiej uroczystości udział wziął także Andrzej Matulewicz, który złożył kwiaty w imieniu dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni Andrzeja Królikowskiego, Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej.

Przy okazji wspomniano także wszystkich ludzi żagli, którzy zmarli w ciągu ostatniego roku m. in. Henryka Strzeleckiego, Krystynę Remiszewską i Edwarda Zająca (więcej można znaleźć na stronie www.pozz.org.pl). Odczytano też wiersz „Nie płaczcie przyjaciele po odejściu żeglarza”, którego autorem jest legendarny francuski żeglarz Alain Gerbault.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933