TYP: a1

Wspomnienia pod pomnikiem

piątek, 1 listopada 2013
Informacja prasowa

Fot. Ewa Górska
Złożeniem wiązanek kwiatów i zapaleniem zniczy uczcił 1 listopada Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski tych co odeszli na wieczną wachtę w minionym roku.

Uroczystość odbyła się o godz. 10 pod pomnikiem „Zaginionych na morzu” stojącym na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Wiązankę kwiatów i znicze złożyła delegacja POZŻ na czele z prezesem Związku Bogusławem Witkowskim i członkiem zarządu do spraw żeglarstwa śródlądowego Leopoldem Naskrętem.

W krótkiej uroczystości udział wziął także Andrzej Matulewicz, który złożył kwiaty w imieniu dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni Andrzeja Królikowskiego, Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej.

Przy okazji wspomniano także wszystkich ludzi żagli, którzy zmarli w ciągu ostatniego roku m. in. Henryka Strzeleckiego, Krystynę Remiszewską i Edwarda Zająca (więcej można znaleźć na stronie www.pozz.org.pl). Odczytano też wiersz „Nie płaczcie przyjaciele po odejściu żeglarza”, którego autorem jest legendarny francuski żeglarz Alain Gerbault.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 April

Odbył się chrzest jachtu "Politechnika Śląska", którą później zmieniono na "Asterias"; powstał staraniem śląskich studentów kierowanych przez Andrzeja Kurzeję.
sobota, 12 kwietnia 1975
Z Gibraltaru na jachcie "Tethys" startuje w rejs przez Atlantyk Krzysztof Grabowski.
niedziela, 12 kwietnia 1959