TYP: a1

Zaruski wygrywa!

środa, 13 listopada 2013
Grzegorz Pawelec - MOSiR Gdańsk
Miło nam ogłosić, że nasz film z rejsu do Ekenas zwyciężył w konkursie "Catch the Vibe of South Baltic". Konkurs rozpoczął się w październiku, a zgłoszono do niego 14 filmów przedstawiających różne projekty realizowane w ramach Programu.

Głosowanie ruszyło 23.10. i trwało do 05.11., a o zwycięstwie miała zdecydować wprost ilość głosów oddanych na poszczególne filmy. Jest nam niezmiernie miło, że wśród znaczącej konkurencji, nasz filmowy dokument zdobył najwięcej głosów i z niemal dwukrotną przewagą pokonał bardzo atrakcyjny obraz promujący projekt PYDOS.

Werdykt konkursowy na stronie Programu - en.southbaltic.eu

Nasze zwycięstwo traktujemy także jako dowód poparcia dla dzieła odbudowy STS Generał Zaruski i jego eksploatacji, której inaugurację przedstawia film z rejsu do Ekenas. Cieszymy się że tyle osób kibicuje Zaruskiemu i temu co się na nim oraz wokół niego dzieje!

Wszystkim którzy wsparli nas swym głosem lub chociaż z troską o nas myśleli, składamy serdeczne podziękowania! Mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie żeglarskim będzie równie dużo równie okazałych przygód na Zaruskim, które będziemy mieli okazję Państwu przedstawić.

Zapraszamy do odwiedzania strony projektu - zaruski.pl oraz profilu facebook.com/zaglowiec.general.zaruski.

Źródło: MOSiR Gdańsk
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 May

Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Timothy Severin wraz z czterema towarzyszami na tratwie z bambusa o nazwie "Hsu-Fu" wyruszył z okolic Hanoi przez Pacyfik; około 1000 Mm od wybrzeża Karoliny, w 104 dniu żeglugi, tratwa się rozpadła, a załogę uratował amerykański Coast Guard.
czwartek, 13 maja 1993
Odpłynął w swój ostatni rejs do Hilo Stan Hugill, człowiek legenda; mając 16 lat zamustrował na swój pierwszy żaglowiec, na kilkunastu kolejnych przepływał własną młodość, później jako zawodowy szantymen bywał na wszystkich morzach i oceanach. Śpiewał, pi
środa, 13 maja 1992
W Lysaller umiera Fritjof Nansen (ur. w 1861 r.) - norweski oceanograf i badacz polarny; m.in. zorganizował ekspedycję na statku "Fram", aby dowieść swojej tezy o istnieniu morskiego prądu polarnego płynącego ku wschodnim wybrzeżom Grenlandii.
wtorek, 13 maja 1930
W Świnoujściu nastąpił start s/y "Witeź II" z Kapitanem Emilem Żychiewiczem do rejsu do Islandii. Był to pierwszy rejs polskiego jachtu do stolicy Islandii. Rejs zakończył się 12.07.1959 r. po przebyciu 3767 Mm.
środa, 13 maja 1959