TYP: a1

M.A.S.T. must go on!

wtorek, 18 lutego 2014
Informacja prasowa | MOSiR Gdańsk
STS Generał Zaruski
Komitet Sterujący Programu Współpracy Transgranicznej "Południowy Bałtyk 2007-2013", przyznał nam możliwość kontynuacji projektu M.A.S.T. w kolejnym sezonie żeglarskim! A zatem w 2014 roku żaglowce partnerów M.A.S.T. ponownie wypłyną w morze, zabierając na swe pokłady ponad setkę młodzieży.

Kontynuacja realizacji naszego projektu możliwa była dzięki oszczędnościom, jakie powstały w całym programie, a pozytywna reakcja na naszą aplikację dotyczącą prolongaty była podyktowana dobrymi notowaniami naszego przedsięwzięcia w gronie wszystkich projektów zabiegających o przedłużenie czasu realizacji i, co za tym idzie, dofinansowania z funduszy unijnych.

Bardzo nas to cieszy, bo przyznać trzeba, że miniony sezon, w którym w pełni wykorzystaliśmy nasz potencjał oraz STS Generał Zaruski, narobił nam apetytu, a bardzo pozytywne oceny młodych ludzi, którzy skorzystali z oferty M.A.S.T. sprawiły, że żal nam było się z tym rozstawać.

Udało się, gramy więc dalej!


W najbliższym sezonie 110 młodych ludzi będzie miało okazję skosztować żeglarskiej przygody podczas 12 rejsów na trzech pięknych i starych żaglowcach. Wśród partnerów projektu zostali: litewski Uniwersytet w Kłajpedzie z "Brabanderem", szwedzka gmina Simrishamn z ponad stuletnim "Sarpenem" oraz gdański MOSiR z STS "Generał Zaruski".

Podobnie jak w roku poprzednim popłyniemy wzdłuż i wszerz Bałtyku, odwiedzimy wiele ciekawych portów w tej części Europy i weźmiemy udział w okazałych żeglarskich imprezach, jak choćby zlot "Hanse Sail" w Rostocku.

W związku z tym, w minionym tygodniu odbyło się w siedzibie lidera projektu – MOSiR w Gdańsku - spotkanie partnerów projektu M.A.S.T. Stało się ono okazją do ustaleń kwestii organizacyjnych, budżetowych, promocyjnych i - oczywiście - żeglarskich. Już powoli rusza rekrutacja na rejsy dla młodzieży, która przy nieco zmienionych zasadach, będzie skierowana do szerszego niż poprzednio grona potencjalnych kandydatów.

Będziemy na bieżąco informować jak przebiegają przygotowania, a gdy tylko zostanie zatwierdzony ostateczny plan rejsów, przedstawimy kiedy i dokąd się wybieramy.

Komitetowi Sterującemu PWT "Południowy Bałtyk 2007-2013" dziękujemy za okazane zaufanie i wyróżnienie. Wierzymy że dla wielu osób spośród młodych ludzi którzy w tym sezonie pożeglują pod sztandarem M.A.S.T., będzie to wyjątkowa przygoda, która zmieni ich życie.

zaruski.pl
www.facebook.com/Gdansk.Ratuje.Zaglowiec
www.mast-project.eu/doc_106.html
www.facebook.com/MaritimeEducationandSailTraining
TYP: a3
0 0
Komentarze