TYP: a1

Regaty o Puchar Generała Zaruskiego

wtorek, 8 lipca 2014
Informacja prasowa
Regaty "Zaruski Cup" swoją pierwszą odsłonę miały w 2013 roku. Nawiązują do najlepszej imprezy 5 lecia Pucharu Zatoki Gdańskiej, czyli Regat o Puchar Mariny Gdańsk, również organizowanych przez MOSiR Gdańsk. Ideą przyświecającą powstaniu imprezy jest przede wszystkim promocja samego żaglowca i projektu jego odbudowy oraz jego misji i ideologii za nim podążającej. Dodatkowo istotnym elementem jest promocja Miasta Gdańska, jako miasta przyjaznego żeglarzom.

Tegoroczne zmagania żeglarzy w ramach "Zaruski Cup" odbędą się w dniach 12-13 lipca. Trasa będzie wytyczona od molo w Brzeźnie do molo w Sopocie. Zaplanowana została tak, by wszyscy widzowie na plaży oraz na molo mieli możliwość przyjrzenia się zawodom z bliska. Niezwykle istotnym elementem będzie również obecność samego żaglowca STS Generał Zaruski, na którym zlokalizowana będzie komisja sędziowska i który będzie również wyznaczał linię startu oraz mety poszczególnych wyścigów. Przebieg rywalizacji na bieżąco będzie komentował z plaży w Brzeźnie profesjonalny spiker.

Nie zabraknie oczywiście atrakcji dla załóg oraz widzów. Organizatorzy zapraszają do gdańskiej mariny w sobotę, gdzie odbędą się koncerty szantowe, konkurs wiedzy o żaglowcu STS Generał Zaruski, konkursy przygotowane przez Garnizon Gdańsk. Będzie można również obejrzeć filmy, których bohaterem będzie jednostka flagowa Miasta Gdańska. Sobotni wieczór zakończy się tradycyjnie biesiadą w Klubie Morza Zejman. Imprezę zakończy w niedzielne popołudnie ceremonia wręczenia pucharów oraz atrakcyjnych nagród dla zwycięzców oraz uczestników regat. Zapraszamy widzów i kibiców do mariny 13 sierpnia, o godzinie 19.

Regaty odbędą się w następujących klasach:

 • ORC - grupa I /GPH do 650/; grupa II /GPH 650,1 i powyżej/
 • KWR - grupa I /jachty o dł. całkowitej kadłuba powyżej 9 m/; grupa II / jachty o dł. całkowitej kadłuba do 9 m/
 • klasa open (turystyczna) – grupa I /jachty bez świadectwa pomiarowego do 9m dł./; grupa II/ jachty bez świadectwa pomiarowego powyżej 9 m dł/.

Program regat:

 • piątek /11.07/ 17.00 – 21.00 - rejestracja zgłoszeń
 • sobota /12.07/ 11.00 – 16.00 - wyścigi
 • niedziela /13.07/ 11.00 – 16.00 - wyścigi
 • 19.00 - zakończenie regat

Program imprez w Marinie Gdańsk /sobota/

 • 17.00- 21.00 - koncerty szantowe
 • 21.00- 21.30 - konkurs wiedzy o STS Generał Zaruski
 • 21.30- 22.00 - konkursy z nagrodami animowane przez Garnizon Gdańsk
 • 22.00 - filmy o STS Generał Zaruski
 • Od 22.00 - biesiada w Klubie Morza Zejman

ORGANIZATORZY: Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku


PARTNERZY: Brovarnia Hotel Gdańsk, Nova Pierogova, Eljacht, Centralne Muzeum Morskie, Grupa Zdunek, Żegluga Gdańska, Akademia Żeglarstwa Topsail, Yacht Film, Klub Morza Zejman Gdańsk, Pomorski Związek Żeglarski, Hevelius- agencja ochrony, Basia Ritz – restauracja


PATRONAT: Radio Gdańsk, trojmiasto.pl

 

Zawiadomienie o regatach Zaruski Cup

Formularz zgłoszeniowy Zaruski Cup

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 August

Z basenu jachtowego w Gdyni wyszła w rejs przebudowana szalupa statkowa "Chatka Puchatków", na której Jerzy Tarasiewicz i Janusz Misiewicz przepłynęli Altantyk (rejs zakończyli na Martynice 02.04.1959 r.)
piątek, 8 sierpnia 1958
Rozpoczął powojenną działalność Oddział Morski Yacht Klubu Polski; pracowali w nim m.in. Henryk Proszowski, Mieczysław Przewłocki, a na jego czele stanął kontradmirał Włodzimierz Steyer
środa, 8 sierpnia 1945
Na 35. milowej trasie odbyły się II regaty o Puchar Ameryki. Wśród startujących był także zwycięzca I regat, ale tym razem zajął 4. miejsce. W regatach zwyciężył amerykański "Magic"; puchar pozostał w Ameryce
poniedziałek, 8 sierpnia 1870