TYP: a1

ABC Żeglarstwa - popłyń z nami!

czwartek, 20 lutego 2014
Informacja prasowa | MOSiR Gdańsk
ABC Żeglarstwa
Pierwsza edycja kursu ABC Żeglarstwa już za nami. Jako że zajęcia cieszyły się sporym zainteresowaniem, a uczestnicy byli naprawdę zadowoleni, postanowiliśmy uruchomić drugą edycję.

Zajęcia rozpoczynają się w poniedziałek 3 marca 2014 r. i trwać będą przez trzy następne dni, do czwartku, w godz. 16:00-18:00. STS Generał Zaruski, który będzie gościł uczestników kursu, zacumowany jest w nowej marinie "Sienna Grobla" w Gdańsku, przy ul. Na Stępce 6 (ok. 800m dalej niż główna marina przy ul. Szafarnia; po tej samej stronie Motławy, idąc w kierunku wyjścia na Zatokę Gdańską).

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą kurs i spełnią kryteria rekrutacyjne będą mieli możliwość popłynięcia w pełnomorski rejs na „Generale Zaruskim”!

Zapraszamy osoby w wieku 15-25 lat. Aby wziąć udział w kursie należy pobrać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie zaruski.pl, wypełnić go i wysłać na adres mailowy: piotr.krolak@mosir.gda.pl.

Grupa składa się z 10 osób. O zakwalifikowaniu się na kurs decyduje prawidłowo wypełniony formularz zgłoszeniowy i kolejność zgłoszeń. Kurs jest bezpłatny!

W programie:

Poniedziałek, 03.03.2014 r.
Dlaczego warto żeglować - wprowadzenie
Historia żeglarstwa – ewolucja żeglarstwa, wielkie wyprawy, historia STS "Generał Zaruski"

Wtorek, 04.03.2014 r.
Specyfika życia na jachcie – podział na wachty, obyczaje i tradycje żeglarskie
Wiadomości o jachtach żaglowych – praktyczne poznanie budowy STS "Generał Zaruski"

Środa, 05.03.2014 r.
Podstawy nawigacji i meteorologii – nauka pracy z mapą, poznanie działania urządzeń nawigacyjnych, pozyskiwanie i analiza prognozy pogody

Czwartek, 06.03.2014 r.
Bezpieczeństwo na jachcie
Konkurs z nagrodami - podsumowanie wiedzy zdobytej podczas kursu
Co dalej? Propozycje żeglarskie na przyszłość

Zapraszamy!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861