TYP: a1

Głosuj na film z rejsu do Ekenas

poniedziałek, 28 października 2013
Informacja prasowa
Od dziś do 5-ego listopada można głosować na filmy w ramach konkursu "Catch the Vibe of South Baltic". Zachęcamy, byście oddali swój głos na film z rejsu Zaruskiego do Ekenas!

Zapraszamy Was do obejrzenia filmu "Back to the Origin", z pierwszego po odbudowie rejsu STS Generał Zaruski do miejsca swych narodzin - stoczni B. Lunda w Ekenas. Film był już publikowany i zapewne jest Wam znany, jednak w wersji konkursowej został nieco zmodyfikowany. Rejs do Ekenas był wyjątkowym wydarzeniem - czekaliśmy na niego 4 długie lata żmudnej odbudowy tej historycznej jednostki. Było naszym pragnieniem, aby w pierwszy rejs gdy jacht odzyska morską gotowość, popłynąć właśnie do Ekenas, miejsca gdzie przed ponad 70 laty został wybudowany. Tym bardziej, że czekał tam na nas Pan Bertil Lund, który jako 17-latek budował ten żaglowiec wraz z ojcem w rodzinnej stoczni. Teraz gdy skończył 90 lat, chciał ten wyjątkowy jacht zobaczyć ponownie, wejść na jego pokład, popłynąć w choćby krótką przejażdżkę. Wszystko to udało się zorganizować i pamiątką z tych podniosłych chwil jest właśnie ten film.

Aby oddać głos należy, będąc użytkownikiem Facebooka, wejść na stronę:

Catch the Vibe of South Baltic

wybrać żółty przycisk "VOTE" u dołu po lewej i oddać swój głos. Film z rejsu do Ekenas jest drugi na liście kandydatów do zwycięstwa.

Życzymy miłej zabawy w roli filmowego jury!
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 April

Wodowanie "Shamrock IV" - jachtu przygotowanego do walki o Puchar Ameryki; ostatni z serii jachtów o tej nazwie wystawianych przez około 30 lat do walki o Puchar przez sir Thomasa Liptona.
poniedziałek, 14 kwietnia 1930
W Kaliszu urodził się Stefan Szolc-Rogoziński, podróżnik, badacz Kamerunu, organizator dwóch wypraw do Afryki Zachodniej. Opublikował m.in. "Żeglugę wzdłuż Zachodniej Afryki na lugrze Łucja Małgorzata".
niedziela, 14 kwietnia 1861